Ženské tělo se vyznačuje specifickými symptomy zdravotních potíží, kterými se liší od mužů – ať už je to větší sklon k únavě, migrénám či k jiným problémům.
Naštěstí existují dvě běžné bylinky, které si s většinou těchto symptomů poměrně snadno poradí. A dnes si o nich řekneme trochu blíže.
Šalvěj lékařská
Šalvěj lékařská má výrazně antiseptické a protizánětlivé účinky, díky kterým dokáže účinně potlačovat bakteriální a houbovité infekce, včetně mykóz a kvasinek, jako je Candida.
Kromě toho je šalvěj pouze jednou ze dvou bylinek (s levandulí), která má schopnost snižovat intenzitu sekrece potu.
Je proto vhodná proti nadměrnému pocení, horečkám a dalším obtížím spojených s převážně s hormonálními výkyvy během menopauzy.
Mnohé ženy mají rády šalvěj, protože dokáže také výborně potlačovat menstruační bolesti, žaludeční křeče či infekce močových cest, kterými ženy trpí poměrně často.
Tato úžasná bylinka umí dále odstraňovat hleny z dýchacích cest v nose i průduškách.
Užívat by ji měli i lidé s trávicími problémy, protože výborně zmírňuje nadýmání a plynatost.
Víte, že: nechuť k jídlu, kruhy a váčky pod očima, plíseň na nohou či hemoroidy mohou mít společného jmenovatele? Více se dozvíte TADY...
A nakonec nesmíme zapomenout ani na její schopnost bojovat s únavou či schopnost urychlovat hojení a rekonvalescenci po vážných chorobách.
Nejlepší způsob užívání šalvěje je ve formě čaje. Někdy se používá i formou dezinfekce.
Levandule
Levandule je široce známá díky svým relaxačním účinkům.
Tato bylinka má úžasnou vůni, která pomáhá ženám v případech nespavosti a při chronických migrénách.
Vědci tvrdí, že používání levandule ve formě aromaterapie dokáže účinně uklidňovat nervový systém. Jednoduše si stačí dát pytlík se sušenou levandulí pod polštář.
Kromě aromaterapie pomocí sušených bylin lze levanduli užívat i jako limonádu.
Dále se můžou inhalovat výpary pár kapek éterického oleje nakapaných v misce s horkou vodou.
Oblíbeným způsobem jsou i masáže, kdy se nosní olej (například slunečnicový) smíchá s pár kapkami levandulového oleje a ten se pak natírá na spánky, nohy nebo zápěstí.
Zpracovala: Vylectese.cz
Upozornění: Tento příspěvek v žádném případě nenahrazuje konzultaci ani vyšetření lékařem ve zdravotnickém zařízení. Příspěvky mohou vyjadřovat názory, které se nemusí shodovat s názory redakce.
Napsat komentář