Nafouklé bříško nemusí být vždy jen důsledek uloženého tuku. Často k němu dochází v důsledku nahromaděných plynů ve střevech, které tlačí na břišní stěny.
Jedná se o přirozený proces. Dochází k němu, když sníme jídlo, které během trávení uvolňuje plyny – jako jsou například fazole či kysané zelí.
Naštěstí existuje poměrně jednoduchý způsob, jak nafouklé bříško odstranit pomocí uvolnění uvízlých plynů.
Dodržujte níže uvedený postup a sami uvidíte, jak se vám tlak ve střevech uvolní během pár minut a vaše břicho už nebude tak nafouklé.
Krok č. 1
Začněte tak, jak je to uvedeno na úvodním obrázku, masírujte břicho krouživým pohybem nad pupkem pomocí 4 prstů.
Masáž provádějte po dobu 2 až 3 minut, a poté změňte směr masírování a opět masírujte po dobu 2 až 3 minut. To vám pomůže uvolnit nahromaděné plyny.
Krok č. 2
Pro uvolnění zadržené vody, která také přispívá k nafouklému bříšku, začněte provádět tytéž pohyby jako v kroku č. 1, ale o něco blíže k pupíku. Opět 2 až 3 minuty oběma směry.
Masáž provádějte jemně tak, aby vám nezpůsobovala bolest.
Víte, že: alergie, časté rýmy, angíny, ucpaný nos mohou mít jednoho společného jmenovatele? Více se dozvíte TADY...
Krok č. 3
Pro zmírnění tíhy na břiše, kterou můžete pociťovat, masírujte stejným způsobem oblast podbřišku.
Nejprve masírujte jedním směrem po dobu 2 až 3 minut a pak opačným směrem po stejnou dobu.
Další doporučení ke zmírnění nadýmání a plynatosti
Kromě uvedených 3 způsobů masáže dodržujte i následující doporučení:
1. Den začněte s citronovou vodou (více ZDE…) – její složky pomáhají regulovat správnou činnost žaludku.
2. Nepijte nápoje během jídla, protože ředí žaludeční kyseliny a ztěžují trávení. Potrava pak v žaludku a střevech kvasí a uvolňuje plyny.
3. Nikdy nekonzumujte alkohol na prázdný žaludek – alkohol brání správné funkci žaludku, a navíc ničí prospěšnou střevní mikroflóru.
4. Pijte zázvorový čaj (více ZDE…) – zázvor zlepšuje cirkulaci krve a podporuje tvorbu žaludečních šťáv, což zlepšuje trávení.
5. Potravu dostatečně žvýkejte a jezte pomalu – rychlé polykání s sebou přináší vzduch, který se nahromadí ve střevech. Žvýkání navíc pomáhá rozložit potravu, což pomůže žaludku a střevům.
6. Relaxujte – každý den se věnujte meditaci alespoň po dobu 15 minut a procházce na čerstvém vzduchu.
Zdroj: brightside.me, Zpracovala: Vylectese.cz
Upozornění: Tento příspěvek v žádném případě nenahrazuje konzultaci ani vyšetření lékařem ve zdravotnickém zařízení. Příspěvky mohou vyjadřovat názory, které se nemusí shodovat s názory redakce.
Napsat komentář