Když jsem byla malá holčička, mívala jsem ušní infekce poměrně často. Byly strašně bolestivé a nepříjemné.
Moji rodiče se obávali, že mi budou muset propichovat ušní bubínky a vkládat do nich kanálky pro snadnější odtékání hnisu. Naštěstí moje babička ukázala rodičům jeden výborný trik.
Potřebné pomůcky
Jde o velmi jednoduchý způsob, jak se ušní infekce poměrně rychle zbavit.
Jediné, co k tomu budete potřebovat, je:
- jedna bavlněná ponožka
- 1/2 sklenice mořské soli
Použijte však mořskou sůl, ne obyčejnou kuchyňskou. Ta má totiž mnohem lepší výsledky. Může být i růžová himalájská sůl.
Postup
Nejdřív nasypte sůl do ponožky a napevno ji uzavřete – ať už uzlíkem na ponožce, nebo pomocí sponky či gumičky.
Potom na mírném ohni nahřejte pánev, nejlépe ocelovou, ne teflonovou. Totiž, pokud byste prohřáli teflon, mohl by začít uvolňovat nebezpečné chemikálie.
Následně položte ponožku se solí na pánev (více ZDE…) a ohřívejte ji po dobu přibližně 5 minut. Ponožku po pánvi posouvejte a otáčejte, aby se zahřála rovnoměrně.
Víte, že: nechuť k jídlu, kruhy a váčky pod očima, plíseň na nohou či hemoroidy mohou mít společného jmenovatele? Více se dozvíte TADY...
Když je ponožka se solí rovnoměrně ohřátá, vezměte ji do ruky a otestujte, zda není příliš teplá a nepálí pokožku. Pokud ano, nechte ji trochu vychladnout na takovou teplotu, aby nepálila.
Potom vezměte ponožku a přiložte ji na ucho. Pokud má infekci vaše dítě, položte mu hlavu na ponožku tak, jako by to byl polštářek. Recept účinkuje stejně dobře u dětí i dospělých.
Jak to funguje
Teplo z ponožky pomáhá zmírňovat bolest. Sůl, na druhé straně, podporuje vyplavovat z ucha maz a hnis, který způsobuje bolest (více ZDE…).
Kromě toho sůl přirozeně odvádí ze vzduchu vlhkost, která je klíčová pro prožívání bakterií.
Ponožku použijte tolikrát, kolik potřebujete. Když začne vypadat špinavá nebo ztrácet zbarvení, vyberte z ní sůl, vyperte ji, vysušte a můžete ji použít znovu.
Závěr
Tento recept představuje levný, přírodní a efektivní způsob, jak zbavit sebe či dítěte ušní infekce, která způsobuje nepříjemné bolesti.
Pokud by se zdravotní stav do pár hodin nebo maximálně dní nezlepšil, pak je samozřejmě nutné vyhledat odbornou lékařskou pomoc.
Zpracovala: Vylectese.cz
Upozornění: Tento příspěvek v žádném případě nenahrazuje konzultaci ani vyšetření lékařem ve zdravotnickém zařízení. Příspěvky mohou vyjadřovat názory, které se nemusí shodovat s názory redakce.
I když to tak nevypadá, jde o techniku která funguje na stejném principu na jakém funguje akupunktura a akupresura. Obě jsou založeny na prohřátí postižených míst. Rozdíl je pouze v přesnějším cílení akupunktury a akupresury a synergickém působení při stimulaci více bodů jedné energetické dráhy.
Akupunkturní jehly vedou teplo z tkáně do akupunkturních bodů, nejčastěji poblíž nervů. V případě potřeby důkladnějšího prohřátí se “moxuje”,tzn. že na jehlu se napíchne sušená, doutnající bylina.
Akupresura funguje na principu “polámané zmrzlé hadice”, protože masáží se cévní úsady polámou, krev je odplaví a obnovený cévní oběh lokalitu prohřeje.
Další technikou je aplikace termoreflexních nálepek https://mudrland-wenca.webnode.cz/
Komu se nechce nic nového učit, může si pomoct elektrickou dečkou.