Vylectese.cz

  • Kontakt

Infekce močového měchýře – příčiny, příznaky, diagnóza a léčba

8.12.2016 by lucie Leave a Comment

Print Friendly, PDF & Email

Infekce močového měchýře – příčiny, příznaky, diagnóza a léčba

Infekce močových cest v současnosti postihuje především ženy, ale může se objevit stejně u mužů.

Většinou se dá snadno vyléčit, ale v případě, že přeroste do komplikovanějšího stavu, léčba bude trvat déle.

Co jsou infekce močového měchýře?

Infekce močového měchýře jsou známé i jako infekce močových cest a zánět močového měchýře. Většina žen je zažije alespoň jednou v životě.

Muži jsou stejně náchylní na zánět močového měchýře v důsledku nárůstu velikosti prostaty s přibývajícím věkem.

Lékaři nemají vysvětlení pro to, proč infekcí močového měchýře trpí více ženy než muži, ale říká se, že močová trubice žen je menší než u mužů, čímž jsou více náchylnější na bakterie, které jsou schopny jednodušeji proniknout do močového měchýře.

Infekce močového měchýře nepředstavuje žádnou bezprostřední hrozbu pro celkové zdraví člověka, i když může způsobit zdravotní komplikace, pokud se přiměřeně neléčí.

Starší lidé také trpí tímto onemocněním a ačkoli se lékaři zabývají příčinami jejich onemocnění, přisuzují je spíše stáří.

Příčiny infekce močového měchýře

Nejlepším možným způsobem, jak zjistíte, jestli máte infekci v močovém systému, je dát si vyšetřit močovou trubici, která vede do močového měchýře. Organismus, který je odpovědný za případnou infekci, je známý jako E-coli, což je zkratka pro bakterii Escherichia coli.

Ženy obvykle dostanou infekci močového měchýře po pohlavním styku. Penetrace z pochvy umožňuje bakteriím snadněji proniknout do močového měchýře.

Člověk, který je sexuálně aktivní, má vysoké riziko vzniku infekce močového měchýře.

Infekce močového měchýře se obvykle vyskytne znovu poté, co dojde k pohlavnímu styku poprvé. Nicméně u mužů je infekce močového měchýře příznakem podstatného onemocnění.

Infekce močového měchýře se dají léčit, ačkoli je to spíš nepříjemný pocit, když se člověk nakazí. Studie v posledních letech prokázaly, že mnoho infekcí močového měchýře je způsobeno při pohlavním styku, zejména u žen.

Slabý imunitní systém je příčinou vzniku infekce v lidském těle. Člověk musí být celkově zdravý, aby předešel vzniku infekce.

Příznaky infekce močového měchýře

Infekce močového měchýře způsobují některé z následujících příznaků:

  • častější močení, než je běžné
  • zažívání bolesti a nepříjemných pocitů při močení
  • přítomnost krve
  • moč je zakalená nebo má silný zápach
  • nevolnost a zvracení
  • bolesti zad
  • zmatek

To jsou jen některé z příznaků, které se u vás vyskytnou, když trpíte slabou infekcí močového měchýře.

Když se infekce zkomplikuje, příznaky se mohou lišit v závislosti na závažnosti onemocnění. Infekce močového měchýře může být někdy doprovázena horečkou, třesem, nevolností a zvracením.

Infekce močového měchýře se v některých případech nemusí projevovat. Člověk může trpět infekcí močového měchýře a nemusí o tom ani vědět.


Víte, že: chronická únava, časté bolesti hlavy, zácpa a průjem mohou mít jednoho společného jmenovatele? Více se dozvíte TADY...
 

Komplikované infekce močového měchýře vyžadují větší pozornost a delší dobu léčby ve srovnání s jednoduchou infekcí.

Jak se diagnostikuje infekce močového měchýře

Dříve, než půjdete do nemocnice, se vás zdravotní sestra zeptá, jaké máte příznaky. Pokud vaše příznaky budou typické pro infekci močového měchýře, pravděpodobně vám lékař předepíše správné léky.

Pokud vám diagnostikují tuto infekci, můžete se obrátit na svého lékaře i telefonicky.

Avšak v případě složitější infekce se doporučuje, aby byl pacient hospitalizován v nemocnici. Lékařské testy sestávají z rozboru moči. Jakmile budete mít výsledky testů, lékař vám navrhne adekvátní léčbu.

Ve složitějších případech vám lékaři dají udělat řadu testů, aby určili zdroj problému a mohli vám předepsat správné léky.

Prevence infekce močového měchýře

Je známo, že prevence je lepší než léčba. Člověk se může chránit před infekci močového měchýře pomocí důkladné osobní hygieny.

Ženy by se měly umývat tkaninou a vymočit se vždy po pohlavním styku.

Doporučujeme se vymočit dříve, než pocítíte nutkání, protože zadržování moči je spojeno s infekcemi močového měchýře. Dostatečný denní příjem tekutin je důležitým preventivním opatřením před infekcemi močového měchýře.

Lidem, kteří již v minulosti prodělali infekci močového měchýře, se doporučuje několikadenní užívání antibiotik, aby předešli infekci močového měchýře.

Nejpřirozenějším způsobem, jak předejdete infekci močového měchýře, je časté používání vitamínu C. Rovněž se doporučuje vymočit se hned po pohlavním styku, aby se zabránilo výskytu infekce.

Léčba

Existuje několik způsobů léčby infekcí močového měchýře, ale nejběžnějším je užívání antibiotik. Většina infekcí je jednoduchého charakteru, ale když infekce přeroste do komplikovaného stadia, vyžaduje se léčba.

Důvodem, proč lidé trpí opakovanými infekcemi močových cest, je samoléčba, kdy léky užívají delší dobu, než jim to doporučil lékař.

Léčení komplikovanějších případů představuje agresivnější metodu, což znamená, že  pravděpodobně bude vyžadovat užívání silnějších léků delší dobu.

Léčba infekce močového měchýře obvykle závisí na pacientovi. Léčba se liší od člověka k člověku, jestli je žena těhotná, jestli je to dítě nebo starý člověk.

Většina pacientů se většinou cítí lépe už po 2 až 3 dnech léčby. Pokud se po 3 dnech léčby necítíte stále dobře, doporučuje se, abyste ihned vyhledali svého lékaře.

Prognóza

Infekce močového měchýře jsou mírné v průběhu své základní fáze, ale při komplikovaných infekcích je vidět, že jsou spíše fatální. Většina lidí se léčí několik dní sama.

Udržujte správnou intimní hygienu. Pokud jste těhotná a trpíte touto infekcí, ihned vyhledejte svého lékaře.

Zpracovala: Vylectese.cz



Související články:

  • Nejlepší přírodní lék na světě na problémy s prostatou
  • Domov důchodců provedl eutanazii ženy, která měla jen infekci močového měchýře
  • Přírodní super antibiotikum, které ničí infekce močových cest a ledvin již po prvním užití
  • Kolikrát za den byste měli jít „na malou“?


Upozornění: Tento příspěvek v žádném případě nenahrazuje konzultaci ani vyšetření lékařem ve zdravotnickém zařízení. Příspěvky mohou vyjadřovat názory, které se nemusí shodovat s názory redakce.

Kategorie: Terapie Značky: baktérie, bolest, infekce, měchýř, močení, nevolnost, podbřišek, svědění, zánět, ženy

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme články:

  • Dělejte těchto 10 věcí a předejdete až 90% případů rakoviny prsuDělejte těchto 10 věcí a předejdete až 90 % případů rakoviny prsu
  • 10 důvodů, proč věda považuje chia semínka za nové jídlo budoucnosti10 důvodů, proč věda považuje chia semínka za nové jídlo budoucnosti
  • Jak rychle zmírnit bolesti zad s pár jednoduchými cvikyJak rychle zmírnit bolesti zad s pár jednoduchými cviky
  • Boj o život: Tato rostlina mě zachránila před rakovinou

Sledujte nás na Facebooku

Vyhledat

Nejnovější příspěvky

  • Jarní detox: 10 nejlepších bylinek pro očistu ledvinJarní detox: 10 nejlepších bylinek pro očistu ledvin
  • 16 nejlepších cviků na gymnastickém míči16 nejlepších cviků na gymnastickém míči
  • Oříšky nejen pro Popelku: Pomohou vám zhubnout, snížit cholesterol či rychle usnoutOříšky nejen pro Popelku: Pomohou vám zhubnout, snížit cholesterol či rychle usnout
  • Posilte svou imunitu pomocí kombuchy (včetně receptu)Posilte svou imunitu pomocí kombuchy (včetně receptu)
  • Nejlepší cvičební sestava, která vám zabere pouhou minutu: Bolest zad zázrakem zmizí!Nejlepší cvičební sestava, která vám zabere pouhou minutu: Bolest zad zázrakem zmizí!
  • Detoxikační koupel chodidel: Jak zbavit tělo toxinů a získat energiiDetoxikační koupel chodidel: Jak zbavit tělo toxinů a získat energii
  • 10 horkých nápojů pro posílení imunity, které bojují proti chřipce a nachlazení10 horkých nápojů pro posílení imunity, které bojují proti chřipce a nachlazení
  • Recept na přírodní deodorant s probiotiky, co opravdu fungujeRecept na přírodní deodorant s probiotiky, co opravdu funguje

Doporučujeme články:

  • Lidem se symptomy COVID-19, kteří jsou v samoléčbě, se nedoporučuje užívat ibuprofenLidem se symptomy COVID-19, kteří jsou v samoléčbě, se nedoporučuje užívat ibuprofen
  • Vymačkejte 1 citron do 1 lžíce olivového oleje a zapamatujete si to do konce svého životaVymačkejte 1 citron do 1 lžíce olivového oleje a zapamatujete si to do konce svého života
  • Jak dlouho trvá trávení různých potravin a proč byste o tom měli vědětJak dlouho trvá trávení různých potravin a proč byste o tom měli vědět
  • Zázračný trik s čajovým sáčkem na zuby a dásně, o kterém ani váš zubař nevíZázračný trik s čajovým sáčkem na zuby a dásně, o kterém ani váš zubař neví
  • Nač utrácet peníze za posilovnu: Tento 10denní tréninkový plán můžete cvičit doma
  • Když se jednou naučíte tuto uspávací techniku, budete schopni usnout během pár minutKdyž se jednou naučíte tuto uspávací techniku, budete schopni usnout během pár minut

Copyright © 2021 Vylectese.cz · Ochrana osobních údajů (Privacy Policy)

 

Obsah portálu Vylectese.cz je chráněn autorským zákonem. Kopírování, probírání, šíření či jiné zpřístupnění tohoto obsahu, případně jeho části, je bez předcházejícího souhlasu zakázán. V případě dotazů nás kontaktujte.

Pro zkvalitnění služeb využíváme soubory cookies. Používáním této stránky s tím vyjadřujete svůj souhlas. Rozumím Více informací
Privacy & Cookies Policy
Nutné Vždy povoleno