Vylectese.cz

  • Kontakt

Jak využít sílu své mysli k léčbě onemocnění bez léků

10.2.2020 by lucie Leave a Comment

Print Friendly, PDF & Email

Jak využít sílu své mysli k léčbě onemocnění bez léků

Zdá se, že ve světě medicíny jsme si již prošli dlouhou cestu, během níž se nám podařilo vymazat jistá onemocnění, získat technologie a zručnost k nahrazení nefunkčního orgánu anebo schopnost žít možná až do devadesáti let.

Při všech těchto pokrocích stále užíváme léky – od bolesti, proti vysokému krevnímu tlaku anebo antidepresiva.

Téměř na všechno dnes existuje nějaká tabletka. Jsou však věci, které se zkrátka nedají a nemusí léčit západní medicínou. Nicméně, nejde o populární přesvědčení, hlavně mezi konvenčními lékaři, kteří si chtějí zprivatizovat právo léčit pouze pro sebe.

Navzdory všem velkým pokrokům, kterých jsme ve vědě dosáhli, se vám stále může stát, že se ocitnete v ordinaci lékaře, který vám začne předepisovat léky ještě dříve, než z vašich úst vyjdou slova o vašich symptomech.

Proč existuje závislost na medicíně?

Západní společnost se stává závislou na medicíně. Proto každý z nás sahá po lécích při jakémkoliv podezření na onemocnění a nevnímá, co se kolem něj děje.

Spoléhat se na vědu, že povede naše kroky k uzdravení, je racionální představa, ale musíme používat i logiku.

Je správné polykat samé chemikálie, abychom vyléčili něco, co nás již dlouho trápí? Proč se na chvíli nezastavíme a nezamyslíme se nad tím, co způsobilo naši nemoc?

Možná je to svobodou anebo mocí: Neměli bychom mít v této době možnost dělat si, co se nám zlíbí? Nemělo by nám být dovoleno přecpávat se každý večer před televizí bramborovými lupínky?

Není to snad naše tělo, se kterým si můžeme dělat, co se nám zachce? Ta bolest hlavy nás však otravuje a bolavý žaludek nás frustruje.

A také nás bolí, když nemáme pravidelnou stolici, nebo poslední dobou pociťujeme úzkost anebo depresi. A tak si dáme tabletku!

Možná je to tou lehkostí: V současné době umíme dělat většinu věcí s lehkostí. Podřadné úkoly se staly rychlejšími a jednoduššími, a tak máme největší pohodlí v dějinách!

Proč tedy nepřidat do seznamu samoléčbu? Je jednoduchá, rychlá, a když funguje, je skvělá! Ve skutečnosti nechceme vynakládat úsilí k provádění změn.

Možná je to něco daleko horšího: V mnoha případech tuto absolutní závislost na medicíně, která všechno změní, způsobuje nedostatek znalostí o lécích, těle a propojení mezi tělem a myslí.

A to nás nutí vysmívat se představě velké moci, kterou má mysl nad naším fyzickým tělem a z jejího potenciálu vyvolat onemocnění.

Během celé historie jsme s nemocemi vytvořili hodně nelogických spojení, jejichž nesprávnost nakonec věda prokázala. To, že se AIDS šíří jen mezi homosexuálně orientovanými muži; že malárii v Jižní Africe způsobují stromy přezdívané „maláriové“; že je v pořádku neumývat si ruce, když jdete operovat.

V průběhu vědeckého výzkumu po dobu několika let jsme svá přesvědčení změnili. Nyní bereme teorii o choroboplodných zárodcích vážně a smáli bychom se někomu, kdo by si myslel něco jiného.

Proč je pokus o propojení mezi myslí a tělem zavrhován z důvodu, že nemá logiku a vědecký základ?

Představte si následovnou situaci: vstupujete do ordinace svého lékaře a ten vás opravdu poslouchá. Ptá se vás, co se poslední dobou děje ve vašem životě: ptá se na stres, trauma, stravu atd.

Máte možnost všechno vysvětlit. A on pak vysloví diagnózu a přijde s řešením, které je pro vás šité na míru. Nesouvisí s léky, které potřebuje propagovat, ani s množstvím času, který potřebuje ušetřit.

Má přirozenou starost o vaše zdraví a chce, aby vám bylo lépe. Není to typ zdravotní péče, po které toužíte?

Co je psychoneuroimunologie

Toto slovo je trochu dlouhé, jde však o vědní odvětví, které zkoumá propojení mezi myslí (emocemi, postoji a reakcemi na prostředí) a tím, co ovlivňuje centrální nervový a imunitní systém.

Studie prokázaly, že propojení mezi myslí a fyzickým tělem existuje. Časopis Ilari Academic Journal uvádí:

„Údaje behaviorální vědy a vědy o mozku však nyní naznačují, že klíčovou roli v regulaci anebo změnách imunity sehrává mozek.“

Studie z roku 2013 našla souvislost mezi stresem a oslabením imunity vůči jistým druhům rakoviny. A z faktorů prostředí zkoumala nejen chronický stres, ale také depresi, sociální izolaci a sociální znevýhodnění.

Vědci je nazývají bio-behaviorálními rizikovými faktory. U všech rizikových faktorů byla nalezena souvislost mezi oslabenou imunitou a zánětem, který se může stát příčinou mnoha onemocnění, nikoliv pouze rakoviny.


Věděli jste, že: Kyselé prostředí způsobuje spoustu závažných onemocnění! Proto DETOXIKUJTE. Více informací naleznete ZDE...
 

Ve studii měli vyšší pravděpodobnost přežití ti, kteří měli silné sociální vazby a netrpěli depresí.

Psychoneuroimunologie netvrdí, že behaviorální rizikové faktory jsou nezávislé na jiných faktorech, jako je např. genetická predispozice.

Existuje však jisté propojení mezi myslí a jejím vnímáním fyzických událostí a fyzického těla.

A jelikož toto propojení existuje, proč se nezamyslíme nad tím, zda by naše symptomy nemohly být důsledkem faktorů nacházejících se mimo tělo?

Možná je bolest hlavy, pálení žáhy anebo bolest žaludku důsledkem všeho, co se děje v práci anebo doma. Nespavost anebo únava by mohly pocházet z deprese, úzkosti nebo velké, tragické a traumatizující události, ke které došlo.

A tak si dříve, než spolknete nějakou tabletku anebo si necháte lékařem předepsat lék, najděte čas zamyslet se nad tím, co se děje ve vašem životě.

Stresu ani tragédii se bohužel nikdo z nás nedokáže vyhnout. Co s tím ale můžeme dělat?

Časopis ILAR Journal vysvětluje, že účinek, který může mít stres na tělesný systém, jeho množství a prostředí se liší v závislosti na mnoha faktorech.

Množství a druh stresu, ke kterému dochází, momentální zdraví, genetické faktory, strava a způsob, jakým se osoba vyrovnává se stresem – to vše nepříznivě ovlivňuje potenciál psychologických faktorů ovlivňovat ty fyzické.

Nástroje využívané psychoneuroimunologií

Jako řešení na chronický stres a problémy s úzkostí (důsledky faktorů prostředí) zvažte následující řešení, která by mohla pomoci zmírnit zánět, který by mohl pomoci zmenšit pravděpodobnost vzniku fyzických symptomů anebo ještě nebezpečnějších onemocnění.

1. Meditace

Uvolněte se a oddělte se od světa úzkosti, stresu a problémů.

Bylo zjištěno, že dopřát si několik minut klidu a odpočinku má výrazně pozitivní vliv na fyzické zdraví a duševní stav.

2. Vizualizace

Vytvořte si v mysli pozitivní obrazy toho, co vás dělá šťastnými. Představte si, jak si v klidu užíváte zaslouženou dovolenou.

Představte si, jak se uzdravujete a po dlouhé nemoci jste znovu v pořádku. Pozitivní vizualizace může pomoci ovlivnit váš momentální duševní stav.

3. Redukce stresu

Tato část je možná tou nejtěžší. Stres je všude kolem nás!

Pokud je vaše tělo v neustálém režimu „bojuj“ s vysokou hladinou kortizolu a adrenalinu, narušuje to rovnováhu těla a nepříznivě ovlivňuje fungování imunitního systému.

Zjistěte, zda neexistují způsoby, jak odstranit stresor, nebo alespoň zmírnit jeho vliv. Využijte metodu relaxace, cvičení, strečink, hluboké dýchání atd.

Hluboké dýchání je jednoduchý nástroj, který můžete používat kdykoliv během dne, když cítíte, že se vás začíná zmocňovat stres.

4. Dostat to ze sebe ven/změna postoje

Vyrovnávejte se s negativitou zdravým způsobem. Promluvte si o svých problémech s přítelem anebo poradcem.

Zapisujte své emoce do deníku, aby mohly odejít. Povídejte si se sebou v pozitivním duchu. Posilte svou víru v něco dobrého.

Pokud máte problémy se vztahy, můžete si ve své mysli říkat, že ačkoliv jste sami, důvod je pouze ten, že jste ještě nepotkali pravou lásku. Také si můžete opakovat, že máte dobré zdraví, a proto se nemusíte bát žádné nemoci.

Závěr

Tělo neexistuje nezávisle na mysli, jak se kdysi věřilo. Jsou vzájemně propojeny a vzájemně se ovlivňují více, než si dovedeme představit.

Až příště pocítíte, že si musíte dát tabletku anebo užít lék, zastavte se a položte si otázku: Co se se mnou děje?

Zdroj: wakeup-world.com, Zpracovala: Vylectese.cz



Související články:

  • Nikdy nelitujte toho, že jste hodní k těm nesprávným lidem: Připomeňte si těchto 5 věcí pokaždé, když se…
  • Věda vysvětluje, jak náš hněv způsobuje, že tloustneme
  • Hypnoterapeutka vysvětluje, jak se spojit se svým podvědomím
  • 20 bolestivých míst na těle – každá bolest je spojena s emocionálním stavem


Upozornění: Tento příspěvek v žádném případě nenahrazuje konzultaci ani vyšetření lékařem ve zdravotnickém zařízení. Příspěvky mohou vyjadřovat názory, které se nemusí shodovat s názory redakce.

Kategorie: Současná medicína a léky, Terapie Značky: medicína, mysl, nemoc, onemocnění, propojení, psychika, psychoneuroimunologie, stres, uzkost, vizualizace

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme články:

  • Proč dochází k rektálnímu krvácení a jak ho léčit domaProč dochází k rektálnímu krvácení a jak ho léčit doma
  • Recept na detoxikaci těla a spálení extra tuku – výsledek již za 7 dní!Recept na detoxikaci těla a spálení extra tuku – výsledek již za 7 dní!
  • Dá se vyléčit nevyléčitelná choroba, jakou je svalová dystrofie? Zdá se, že ano!
  • Kolem očí si natřela pastu z kurkumy a o 5 dní se stalo něco neuvěřitelnéKolem očí si natřela pastu z kurkumy a za 5 dní se stalo něco neuvěřitelného

Sledujte nás na Facebooku

Vyhledat

Nejnovější příspěvky

  • Zde je důvod, proč byste měli jíst avokádo denně (Pokud to ještě neděláte!)Zde je důvod, proč byste měli jíst avokádo denně (Pokud to ještě neděláte!)
  • Toto magické uhlí vám přinese nejen zdraví, ale i krásuToto magické uhlí vám přinese nejen zdraví, ale i krásu
  • 5 éterických olejů, které vás navždy zbaví alergií5 éterických olejů, které vás navždy zbaví alergií
  • 10 koupelí, které vám pomohou zklidnit tělo i duši10 koupelí, které vám pomohou zklidnit tělo i duši
  • Neuvěřitelný fenykl: Proč byste jej měli přidat na svůj seznam oblíbených bylinekNeuvěřitelný fenykl: Proč byste jej měli přidat na svůj seznam oblíbených bylinek
  • Přínosy černého pepře pro zdravé trávení jídlaPřínosy černého pepře pro zdravé trávení jídla
  • 3 domácí bylinné prostředky, které by měl znát každý. Znáte je také?3 domácí bylinné prostředky, které by měl znát každý. Znáte je také?
  • Superpotravina 21. století: Co udělá s vaší váhou jedna lžíce kokosového oleje denněSuperpotravina 21. století: Co udělá s vaší váhou jedna lžíce kokosového oleje denně

Doporučujeme články:

  • 9 věcí, které byste neměli dělat na prázdný žaludek9 věcí, které byste neměli dělat na prázdný žaludek
  • 10 zásad Feng Shui, které do vaší ložnice přitáhnou pozitivní energii
  • S tímto jednoduchým trikem se celé léto ochráníte před klíšťaty
  • 20 potravinových přísad, kterým se za každou cenu vyhněte
  • Bolest v pravém boku pod žebry: Příčiny a kdy navštívit lékaře
  • 15 citátů o lásce, životě a míru od Johna Lennona15 citátů o lásce, životě a míru od Johna Lennona

Copyright © 2021 Vylectese.cz · Ochrana osobních údajů (Privacy Policy)

 

Obsah portálu Vylectese.cz je chráněn autorským zákonem. Kopírování, probírání, šíření či jiné zpřístupnění tohoto obsahu, případně jeho části, je bez předcházejícího souhlasu zakázán. V případě dotazů nás kontaktujte.

Pro zkvalitnění služeb využíváme soubory cookies. Používáním této stránky s tím vyjadřujete svůj souhlas. Rozumím Více informací
Privacy & Cookies Policy

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Vždy povoleno

Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.

Non-necessary

Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.

ULOŽIT A PŘIJMOUT