Pokud hledáte účinný způsob, jak získat lepší zdraví, zvažte očistu ledvin. Spolu s játry a tlustým střevem patří mezi nejzákladnější a nejlepší detoxy.
Ledviny – dva orgány ve tvaru fazolí, umístěné v zadní části břišní dutiny, po obou stranách páteře – spolupracují s dalšími orgány při regulaci krevního tlaku, zvyšování produkce červených krvinek a syntetizování vitamínu D.
Pokud ledviny nepracují tak, jak by měly, nemohou filtrovat odpadní materiál z krve pryč. V takovém případě se ve vaší krvi hromadí toxiny, které škodí celému tělu.
Zdravá strava bohatá na ovoce a zeleninu, cvičení a správná hydratace – to vše je nezbytné pro optimální fungování ledvin. V dalším kroku si můžete pomoci následujícími bylinkami pro očistu ledvin.
10 nejlepších bylinek pro očistu ledvin
Při detoxikaci ledvin můžete použít celou řadu bylinek, jejichž účinky na zdraví ledvin byly prověřeny časem.
Pokud chcete udržet své ledviny zdravé, následující bylinky jsou ty nejlepší z nejlepších.
1. Brusinky
Brusinky by neměly patřit mezi sváteční jídla. Konzumace brusinkové šťávy při problémech s ledvinami – jako jsou infekce močových cest, infekce ledvin a ledvinové kameny – je poměrně známým zdravotním trendem.
Ačkoliv to nejsou bylinky v pravém slova smyslu, jsou jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat pro své zdraví ledvin.
Brusinky obsahují proantokyanidiny typu A, které mají silné antioxidační účinky, podporují normální reakci organismu na zánět a odstraňují škodlivé organismy.
Mnozí lidé pijí brusinkovou šťávu, ale doplňky stravy jsou také skvělou volbou.
2. Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba)
Ginkgo biloba může chránit ledviny před poškozením toxiny. Podle odborníků se mu připisují antioxidační a renoprotektivní účinky.
Také stimuluje určité enzymy, které působí v ústech proti chemickým toxinům.
3. Kořen hortenzie
Tento kořen byl populární mezi domorodými Američany a ranými osadníky. Tuto bylinku používali pro normální funkci ledvin a močového měchýře.
Působí jako rozpouštědlo a může vyhladit zubaté okraje ledvinových kamenů (více ZDE…). Také podporuje využití vápníku v těle, díky čemuž předchází tvorbě ledvinových kamenů.
4. Přeslička rolní
Přesličku rolní (Equisetum arvense) potkáme v přírodě běžně. Jde o plevel s močopudnými vlastnostmi. Zvyšuje výdej moči, díky čemuž se z ledvin a močových cest dostávají škodlivé toxiny.
Je to silný antioxidant, který prospívá ledvinám a celému močovému systému.
Víte, že: nechuť k jídlu, kruhy a váčky pod očima, plíseň na nohou či hemoroidy mohou mít společného jmenovatele? Více se dozvíte TADY...
Ať už přesličku užíváte ve formě čaje, nebo kapsul, je to skvělá bylinka, kterou byste měli zahrnout do svého jídelníčku.
5. Kořen proskurníku lékařského
Kořen proskurníku lékařského (Althaea officinalis) má zklidňující účinky, díky čemuž může uklidnit tkáně močového ústrojí.
Je to mírné diuretikum, které podporuje močení. Je známo, že sliz, který vytváří, je prospěšný při ledvinových kamenech.
6. Jalovčinky
Jalovčinky – plody jalovce obecného (Juniperus communis) – mají podle odborníků léčivé účinky. Podporují udržování normální hladiny cholesterolu ve tkáních ledvin.
Chrání buňky ledvin před škodlivými látkami.
Obsahují terpeny, včetně limonenu, pinenu a dalších, které odstrašují škodlivé organismy.
7. Medvědice lékařská
Medvědici lékařskou (Arctostaphylos uva-ursi) používaly mnohé kultury. Má stahující účinky, díky čemuž může uklidnit močové ústrojí a tonizovat jeho funkci.
Výzkum podpořil tradiční použití medvědice pro očistu ledvin.
8. Celerový kořen
Lidé používají kořen a semínka celeru jako přírodní diuretikum už po celá staletí. Jakou pozitivní vlastnost mají diuretika?
Mohou zvýšit schopnost vašeho těla vyplavit toxiny zvýšením výdeje moči. Kořen celeru se používá jako tonikum ledvin, protože obsahuje živiny jako draslík a sodík.
9. Kořen pampelišky
Pampeliška lékařská (Taraxacum officinale) bývá často mylně považována za plevel. Pravda je taková, že obsahuje celou řadu zdraví prospěšných látek – jak listy, tak kořen.
Kořen pampelišky je známé diuretikum a podporuje vylučování odpadních látek močí.
10. Zlatobýl obecný
Zlatobýl obecný (Solidago virgaurea) se mezi indiánskými kmeny hojně používal ke zdraví močových cest. Tato bylinka tonizuje funkci močových cest a pomáhá detoxikovat ledviny.
Také podporuje normální reakci organismu na zánět.
Závěr
Kolik bylinek zmíněných v tomto článku jste poznali? Zkusili jste nějakou?
Pokud máte dobré zkušenosti s některou z výše popsaných bylinek, napište nám je do komentářů.
Zdroj: wakeup-world.com, Zpracovala: Vylectese.cz
Upozornění: Tento příspěvek v žádném případě nenahrazuje konzultaci ani vyšetření lékařem ve zdravotnickém zařízení. Příspěvky mohou vyjadřovat názory, které se nemusí shodovat s názory redakce.
Super články !Ráda je čtu a také se některými řídím a zkouším!Děkuji.
Daša