Téměř každý muž nad 45 let života má nějaké problémy s prostatou. Samozřejmě to nemusí být hned rakovina nebo jiné vážné onemocnění.
Obvykle se jedná o nezhoubné zvětšení prostaty. To zpočátku způsobuje problémy s močením kvůli slabšímu průtoku moči trubicí, na kterou tlačí zvětšená prostata.
V případě, že se tomuto onemocnění nevěnuje náležitá pozornost, mohou se časem příznaky a obtíže zvětšovat. V ojedinělých případech není vyloučena ani progrese do rakoviny prostaty.
Naštěstí existuje řada přírodních látek, které prostatě dokáží pomoci.
Mezi nimi je však jedna, která spolehlivě účinkuje na téměř všechny její komplikace – proti zvětšování prostaty, zánětu prostaty, a dokonce i na přidružené infekce močového měchýře či ledvin.
Jde o rostlinku zvanou vrbovka malokvětá (Epilobium parviflorum).
Jak připravit a užívat čaj na prostatu
Čaj si připravíte jednoduše tak, že převaříte přibližně 2 dl vody a zalijete jí 1 až 2 čajové lžičky sušené vrbovky malokvěté.
Náš tip: Konec vysokému cholesterolu a ucpaným cévám: Přírodní způsob, jak vyčistit cévy a předejít infarktu, mrtvici či krevním sraženinám. Více informací zde
Pohár zakryjte, například malým talířkem, a nechte 5 až 10 minut louhovat.
Následně čaj sceďte, nechte ještě trochu vychladnout a vypijte ho.
Čaj se užívá 2krát denně – ráno před snídaní a večer před večeří, případně před spaním. Pokud byste po něm měli potřebu jít během noci na toaletu, tak ho užijte raději o něco dříve.
Čaj pijte pravidelně alespoň během několika týdnů. První známky zlepšení stavu prostaty zaznamenáte poměrně brzy.
Účinky čaje z vrbovky malokvěté
Jak již bylo zmíněno, čaj úspěšně potlačuje záněty prostaty a močového měchýře.
Kromě toho řeší problémy s močením způsobované zvětšenou prostatou, krvácení do moči a také nepohodlí či bolesti močového měchýře, prostaty a ledvin.
Zpracovala: Vylectese.cz
Odebírejte nové články emailem!
Líbil se vám tento článek? Pak se přihlaste zdarma na odebírání našich nových článků přímo do vaší emailové schránky:
Upozornění: Tento příspěvek v žádném případě nenahrazuje konzultaci ani vyšetření lékařem ve zdravotnickém zařízení. Příspěvky mohou vyjadřovat názory, které se nemusí shodovat s názory redakce.
Napsat komentář