Vylectese.cz

  • Kontakt

Přední neurolog tvrdí, že hyperaktivita u dětí neexistuje. O co tedy jde?

23.10.2018 by redakce Leave a Comment

Print Friendly, PDF & Email

Přední neurolog tvrdí, že hyperaktivita u dětí neexistuje. O co teda jde?

Jeden z předních světových neurologů pro děti, Dr. Bruce Perry, nedávno veřejně prohlásil, že hyperaktivita (označovaná také zkratkou ADHD) není skutečná nemoc.

Varoval také před hrozbami podávání psychiatrických léků dětem.

Během rozhovoru pro Observer Dr. Perry uvedl, že za onemocnění známé jako hyperaktivita by měl být považován popis širokého spektra symptomů, které se objevují u dětí, ale i dospělých.

Dokonce většina z těchto příznaků se objevuje takříkajíc u každého z nás v určitých životních fázích.

Jak dále uvádí:

Když se podíváte na to, jak vám sedla tato nálepka, tak zjistíte, že v podstatě na každého člověka by leckdy sedělo alespoň pár kritérií definujících uvedené onemocnění.

Diagnózy hyperaktivity rostou raketovým tempem

Dr. Perry je profesně starším členem týmu na Akademii pro dětskou traumatologii v Houstonu, Texasu. Je také respektovaným členem pediatrické komunity a autorem několika knih o dětské psychologii.

Jeho prohlášení proto působí jako závan čerstvého vzduchu v době, kdy nové diagnózy hyperaktivity u dětí narůstají raketovým tempem za současného rostoucího předepisování psychiatrických stimulačních léků.

Mnozí rodiče, ale také aktivisté podezírají farmaceutické firmy a jejich motivy při propagaci léků určených dětem.

Ritalin, Adderall, Vyvanse a další psychofarmaka, která stimulují a mění mysl, jsou dnes stále častěji předepisována dětem ve věku 4 až 17 let.

Dr. Perry uvádí, že předepisování takových léků může být nebezpečné pro celkový fyzický a psychický vývoj dětí. Odvolává se přitom na studie zkoumající účinky těchto léků na zvířata, u kterých se potvrdil jejich škodlivý vliv na zdraví.

Psychofarmaka posouvají hranici pro dosažení uspokojení

Pokud podáte psychostimulant zvířatům, když jsou ještě mladá, změní to jejich systém vnímání odměny. Vyžadují mnohem více stimulace, aby dosáhla tutéž míru uspokojení.

Takže na velmi konkrétní úrovni, potřebují více jíst, aby dosáhla pocit zasycení. Nebo potřebují dělat více rizikových věcí, aby se zabavila.


NÁŠ TIP: Celý svět čeká na vakcínu proti koronaviru, aby mohli dospělí i děti bez obav chodit do společnosti. Víte, že se proti němu můžete chránit už teď? A navíc zcela přírodně? Čtěte VÍCE
 

Vůbec se přitom nejedná o neškodný fenomén. Užívání těchto léků ovlivňuje tělesné systémy způsoby, kterým ne zcela rozumíme.

Proto je třeba být nadmíru opatrný, hlavně když mnohé výzkumy tvrdí, že existují i ​​jiné, dokonce efektivnější metody a bez vedlejších účinků.

Hyperaktivita je komplexní stav, ale toto označení se používá na popis širokého spektra chování. Je proto důležité zohlednit příčiny těchto projevů ještě předtím, než se přistoupí k farmakologické léčbě.

Co navrhuje Dr. Perry pro léčbu tzv. hyperaktivity

Existuje několik nefarmaceutických terapií, které se ukázaly jako poměrně efektivní. Mnohé z nich zahrnují pomoc pro dospělé, kteří se nacházejí v okolí dětí.

Jedna věc, co se stane, pokud máte přetíženého a úzkostného rodiče je, že se to přenese i na dítě. Když se dítěti nedaří, dospělí kolem nich se stanou také dezorganizovaní.

Tato negativní zpětná vazba mezi frustrovaným učitelem nebo rodičem a nezvladatelným dítětem může eskalovat mimo kontrolu.

Je proto důležité učit dospělé, jak by měli zvládat sami sebe, jak mít na děti realistická očekávání, jak jim dávat úkoly, které jsou zvládnutelné, a jak dosáhnout úspěchu. Čili trénování dospělých procesem, jak pomáhat dětem, které věci nezvládají.

Existuje několik terapeutických přístupů. Některé používají somatosenzorické terapie jako jóga, jiné se zaměřují na motorické aktivity, jako například bubnování.

Všechny z nich mají nějakou účinnost. Pokud se vám podaří dát dohromady následující věci, pak minimalizujete obrovské množství problémů, které mají děti onálepkované slovem hyperaktivní:

  • zajistěte, aby se dospělí v jejich blízkosti vhodně chovali
  • dejte dětem dosažitelné cíle
  • dejte dětem příležitosti, aby se ovládaly samy
  • ve stravě jim omezte cukr (sladkosti, čokolády, slazené nápoje) a podávejte dostatek zeleniny

Závěr

Mnoho lidí nebude souhlasit s tím, že hyperaktivita by se neměla označovat za nemoc.

Faktem však zůstává, že mnoho z přidružených projevů tohoto „onemocnění“ je možné zvládat i bez toho, aby se u dětí vytvořila závislost na lécích.

Uvedené léky totiž narušují mysl i tělo způsoby, kterým zatím dobře nerozumíme a které nebyly dosud dokonce ani probádané.

Zdroj: ADHD Not a Real Disease, Says Leading Neuroscientist, Zpracovala: Vylectese.cz



Související články:

  • Tyto doplňky stravy pomáhají lépe zvládat ADHD a hyperaktivitu
  • 100 let známý lék dokáže zmírnit symptomy autismu
  • Školy v Texasu udělaly tuto jednu věc a vyřešily tak poruchu pozornosti u dětí
  • 6 psychologicky poškozujících věcí, které byste nikdy neměli říkat svým dětem


Upozornění: Tento příspěvek v žádném případě nenahrazuje konzultaci ani vyšetření lékařem ve zdravotnickém zařízení. Příspěvky mohou vyjadřovat názory, které se nemusí shodovat s názory redakce.

Kategorie: Články Značky: badatel sc, k

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme články:

  • 100% přírodní bomba na chřipku a rýmu: Budete se cítit jako znovuzrození již za 24 hodin100% přírodní bomba na chřipku a rýmu: Budete se cítit jako znovuzrození již za 24 hodin
  • 15 aplikací v telefonech dětí, na které by si měli rodiče dávat pozor15 aplikací v telefonech dětí, na které by si měli rodiče dávat pozor
  • Možné příčiny krve ve stolici: Její léčba pomocí těchto pěti přirozených léčivKrev ve stolici: Možné příčiny a účinná přírodní léčba
  • Zázrak na bolesti kolen: Tento hojivý nápoj potlačí každý zánět

Sledujte nás na Facebooku

Vyhledat

Nejnovější příspěvky

  • Recept na léčivou polévku, která vás zahřeje na těle i na dušiRecept na léčivou polévku, která vás zahřeje na těle i na duši
  • 9 způsobů, jak zajistit, aby váš trávicí systém fungoval hladce9 způsobů, jak zajistit, aby váš trávicí systém fungoval hladce
  • Vyrobte si domácí chilli olej: Dokáže pomoci snížit bolest a zánět kloubůVyrobte si domácí chilli olej: Dokáže pomoci snížit bolest a zánět kloubů
  • 5 jógových pozic, které snižují vypadávání vlasů a podporují jejich zdravý růst5 jógových pozic, které snižují vypadávání vlasů a podporují jejich zdravý růst
  • Masáží těchto 4 bodů se zbavíte bolesti hlavy i nespavosti!Masáží těchto 4 bodů se zbavíte bolesti hlavy i nespavosti!
  • Připravte si zázvor podle starodávných receptur: Předejdete rakovině, artritidě, vysokému cholesterolu a krevnímu cukruPřipravte si zázvor podle starodávných receptur: Předejdete rakovině, artritidě, vysokému cholesterolu a krevnímu cukru
  • Sedm zajímavých věcí, které se stanou s vaším tělem, když začnete pít šťávu z kyselých okurekSedm zajímavých věcí, které se stanou s vaším tělem, když začnete pít šťávu z kyselých okurek
  • Pupínky na těchto místech signalizují vnitřní problém!Pupínky na těchto místech signalizují vnitřní problém!

Doporučujeme články:

  • 7 znaků toho, že únava nadledvin vám způsobuje úzkost, poruchy spánku a bolesti kloubů
  • Tajný recept babičky, která za celý život zubaře nepotřebovala
  • Jak jednoduše detoxikovat ledviny a zlepšit jejich funkciJak jednoduše detoxikovat ledviny a zlepšit jejich funkci
  • Přední neurolog tvrdí, že hyperaktivita u dětí neexistuje. O co teda jde?Přední neurolog tvrdí, že hyperaktivita u dětí neexistuje. O co vlastně jde?
  • Vážně dobrý důvod, proč masírovat nohy každý večer před spanímTohle je důvod, proč byste si měli masírovat nohy každý večer před spaním
  • 8 věcí, které se stanou vašemu tělu, když začnete jíst med každý den8 věcí, které se stanou vašemu tělu, když začnete jíst med každý den

Copyright © 2021 Vylectese.cz · Ochrana osobních údajů (Privacy Policy)

 

Obsah portálu Vylectese.cz je chráněn autorským zákonem. Kopírování, probírání, šíření či jiné zpřístupnění tohoto obsahu, případně jeho části, je bez předcházejícího souhlasu zakázán. V případě dotazů nás kontaktujte.

Pro zkvalitnění služeb využíváme soubory cookies. Používáním této stránky s tím vyjadřujete svůj souhlas. Rozumím Více informací
Privacy & Cookies Policy
Nutné Vždy povoleno