Melanocyty jsou běžné buňky vytvářené tělem, které produkují melanin – látku, která dodává vlasům jejich přirozené zbarvení.
S věkem, jak postupně stárnete, se snižuje i produkce melaninu, výsledkem čehož je pak šedivění vlasů.
Podle ženského magazínu Women’s Fitness Magazine má ve věku 50 let polovina žen minimálně 50 % všech vlasů šedivých.
Šedivé vlasy se však od běžných neliší pouze barvou, ale kvůli genetice mají i jiné další vlastnosti. Bývají sušší a lámavější. Jejich barvením navíc riskujete vliv toxinů nacházejících se v barvách na váš organismus.
Obnovením produkce melaninu tak dokážete dosáhnout, aby byly vaše vlasy přirozeně zbarvené a k tomu i vitálnější, pevnější a kvalitnější.
Abyste toho dosáhli, postupujte takto:
Krok 1
Konzumujte více bílkovin. Dlouhodobý nedostatek bílkovin ve stravě způsobuje řadu zdravotních problémů, mezi nimi i změnu pigmentace vlasů.
Ta je, jak již bylo zmíněno, důsledkem snížené produkce melaninu.
Krok 2
Jezte více mořských plodů (pokud na ně nejste alergičtí). Mořské plody jsou bohaté na jód a měď. Snížený příjem jódu a mědi totiž snižuje produkci melaninu.
Věděli jste, že: Kyselé prostředí způsobuje spoustu závažných onemocnění! Proto DETOXIKUJTE. Více informací naleznete ZDE...
Nejlepšími zdroji jódu a mědi jsou potraviny jako krabi, ryby, lastury či mušle.
Navíc jako další extra přínos mořské plody poskytují tělu i dostatek železa, které je pro organismus ve vyšším věku důležité.
Krok 3
Praktikujte jógu a dechová cvičení, abyste snížili ve vašem životě množství stresu. Stres a šedivé vlasy totiž podle vědeckého časopisu Scientific American jdou ruku v ruce.
Jedna malá studie provedená Tylerem Cymetom, ředitelem rodinné medicíny v Sinajské nemocnici, došla k závěru, že lidé, kteří vedou stresující život, vykazují předčasné šedivění vlasů mnohem více než lidé, kteří mají nižší úrovně stresu.
Krok 4
Vezměte několik kousků sušené žebernaté tykve (anglicky ribbed gourd – seženete ji v obchodech se zdravou výživou, případně zkuste přes internet), vložte ji do vzduchotěsné nádoby a zalijte kokosovým olejem.
Nádobu uzavřete a nechte odstát při pokojové teplotě. Potom obsah přemístěte na pánev a na mírném ohni povařte, dokud se dýně v oleji nerozloží.
Následně vše dobře zamíchejte, odeberte z ohně a nechte vychladnout.
Tuto masku si pak nanášejte na vlasy a vlasovou pokožku jako kondicionér. Uvedený recept doporučuje i dříve zmíněný ženský časopis Women’s Fitness Magazine.
Zpracovala: Vylectese.cz
Upozornění: Tento příspěvek v žádném případě nenahrazuje konzultaci ani vyšetření lékařem ve zdravotnickém zařízení. Příspěvky mohou vyjadřovat názory, které se nemusí shodovat s názory redakce.
S tím co vím, tak mořské plody fakt konzumovat nehodlám, takže mám smůlu ??