V této moderní době jsou ženy – mladé i starší – zahlcovány tunami zpráv v médiích, které jim přinášejí občas nerealistickou a nedosažitelnou představu o tom, co je to krása.
A tak jsou miliony žen ve snaze nějak se tímto nerozumným ideálům přizpůsobit vybízeny ke změně svých účesů, obličeje a křivek svého těla.
Oblast, kterou bývají ženy posedlé, se týká vlasové péče. Je velmi snadné nechat se chytit do pasti pozměňování účesu neustálým barvením svých kadeří a užíváním stylingových produktů plných chemikálií.
Jste-li jako většina žen, je docela možné, že se něčeho takového dopouštíte i vy. A v důsledku toho možná trpíte tím, že máte suché, poškozené či slabé vlasy.
Chcete vědět, jak oživit upadající zdraví svých vzácných kadeří? Udělejte si vlasový detox! Následující návod vám poradí, jak na to.
1. Zaměřte se na zdravější vlasy
Jasně, své vlasy milujete – to chápeme, zvláště když jsou čerstvě vyfoukané, vyčesané a když na ně nanesete své nejoblíbenější vlasové produkty.
Je však možné, že tímto chaosem způsobujete vlasům více škody než užitku. Pravdou je, že ženy toho dělají hodně pro ochranu své pleti, nikoli však pro své vlasy.
Mějte na paměti, že příliš časté používání stylingu a vlasových produktů plných chemikálií nemusí být k užitku a vlasy může spíše oslabovat – a tímto způsobem se můžete dostat do začarovaného kruhu.
Řešení pro vaše vlasy: udělejte si jednoduchý detox – vlasy si myjte, pečujte o ně, ale vyhýbejte se fénování a používání vlasových produktů s hustým reziduem.
2. Myjte si pokožku hlavy
Říká se, že chcete-li mít zdravější vlasy, neměli byste příliš často používat šampon. Pokud jsou ale vaše vlasy povislé, nevýrazné a mastné, možná byste měli zvážit mýt si je každý den.
Čistá vlasová pokožka je pro růst zdravých vlasů klíčová. A podobně jako póry na vašem obličeji se i vaše vlasové folikuly ucpávají nadbytečným mazem, špínou a jinými produkty vlasové péče.
Pro zahájení své rutiny si zvolte šampony obsahující síran seleničitý, pyrithion zinečnatý nebo kyselinu salicylovou. A co kdybyste si začali mýt vlasy nejprve na zátylku a pomalu postupovali směrem k temenu hlavy?
Vlasy na zátylku jsou obvykle hustší a zachycují více potu, bývají tedy opravdu mastné a představují to místo, které je třeba nejvíce umýt.
3. Vyhýbejte se teplu
Úprava vlasů pomocí tepla vám může připadat jako něco nevinného, ale pokud to děláte každý den, vaše vlasy budou mít velký problém. Teplo vaše vlasy oslabuje a vysouší, což vede k jejich poškození.
Když potřebujete vlasy rychle vysušit, používejte sprej pro tepelnou úpravu vlasů. Proudění teplého vzduchu nastavte na nízkou nebo střední hodnotu, protože příliš vysoká hodnota vám může vlasy připálit, nebo dokonce spálit.
Řešení: dopřejte svým vlasům odpočinek od tepla, zvažte sušení vlasů na vzduchu pomocí samolepících natáček. Výsledkem budou vláčné a zdravě vypadající vlasy.
4. Vlhčete je
Vysušené vlasy se dají znovu zvlhčit pomocí přípravků, které se používají před šamponováním. Tyto produkty obsahují dávku výživných olejů dodávajících vlhkost vaší vlasové pokožce, čímž ji dělají méně zranitelnou před roztržením a natahováním během mytí vlasů.
Alespoň jednou týdně provádějte toto ošetření: ošetřující přípravek aplikujte do suchých vlasů, nechte působit po dobu 15 minut a pak si vlasy umyjte šamponem.
Hledejte výrobky s obsahem éterických olejů, jako jsou heřmánek (zvyšuje lesk), pelargonie (dodává pevnost), argánie (na zvlhčení) a kokos (na zjemnění vlasů). O kokosovém oleji jsme psali v tomto článku.
5. Jednou týdně se vlasům věnujte důkladně
Vaší vlasovou pokožku tvoří keratin – bílkoviny, které chrání vaše vlasy. Používání fénu a dalších stylingových produktů ji může poškozovat, tedy oslabit ochrannou vrstvu vašich vlasů.
Každý týden proveďte intenzivní ošetření svých vlasů, abyste jim pomohly vrátit se do zdravého stavu.
Zpracovala: Vylectese.cz
Napsat komentář