Pokud trpíte vysokým krevním tlakem, anginou pectoris, trombózou nebo rizikem trombózy, jste po infarktu nebo mozkové mrtvici, užíváte léky na cholesterol a podobně, toto je článek pro vás.
Informace, které máme o kardiovaskulárních onemocněních, nemají konce (a i přesto o nich málokdo ví!). Vzhledem k nedostatku času budeme tento souhrn v dostupném čase aktualizovat a rozšíříme ho.
Někdy se pak podívejte, zda nepřibyly nějaké nové informace nebo podobný článek v této sekci.
Srdečně-cévní onemocnění jsou civilizační nemoci, kterými trpí stále větší část populace. Jsou to onemocnění, která přinášejí nebeské zisky korporacím, které s radostí produkují léky, které, jak si pacienti myslí, mají nemoc napravit, nebo alespoň zmírnit.
Stále více se již používá jen to druhé slovo – „zmírnit“, protože ortodoxní medicína dávno dospěla k bodu, kde si uvědomila, že i po investicích mnoha miliard dolarů na výzkum kardiovaskulárních onemocnění a léků žádný lék vlastně nemá a že kardiovaskulární choroby jsou nevratné a neléčitelné chemií.
Je proto zcela pochopitelné, pokud lékař pacientovi s vysokým krevním tlakem či hustou krví a rizikem trombózy řekne, že pilulky na tlak bude muset brát už celý život. Pokud je pacientům 30 let (a je jich spousta), není to příliš potěšující perspektiva.
Ale co je pravda?
Pravda je taková, že většina takových onemocnění je dobře léčitelná radikální změnou životosprávy, hlavně stravou, jelikož se jedná z velké části o metabolická onemocnění (pouze malé procento je způsobeno vývojovými poruchami nebo infekcemi). Pravdou je, že o vlivu stravy medicína informuje nedostatečně a hrubě to zanedbává.
Pravda je taková, že moje babička (i když nerad uvádím případy ze soukromí) po mnoha letech užívání nespočetného množství chemikálií v tabletách, které jí postupem času způsobovaly novější a novější nemoci, mnohé z nich nakonec vysadila a některé výrazně omezila.
Po několika týdnech pořádné hydratace, přísunu ovoce, zeleniny, vitamínů skupiny B, vitamínu C apod. se jí po letech vrátila do tváře barva, měla více energie, zlepšila se jí paměť a kupodivu byl její krevní tlak v normálu.
Kolegyně jednoho dne přišla s prosbou o radu, jak snížit svůj cholesterol, na který jí lékaři okamžitě předepsali statiny. Kolegyně, leč sečtělá žena statiny odmítla, neboť v té době byla média plná zpráv o nebezpečí statinů (léky na snížení cholesterolu) a o jejich minimálním nebo žádném účinku.
Podle mého návrhu provedla jen několik změn. Kromě zeleného čaje pila denně 2 a půl litru čisté nesycené vody denně. Ze živočišných výrobků jídla jen bílé kuřecí maso a čerstvé ryby, zcela skončila se sýry, které zbožňovala, mléko nedávala ani do čaje (a zde se do čaje mléko přidává stále) a 3x týdně půl hodiny aktivně sportovala.
Snížení cholesterolu jí trvalo méně než 2 měsíce. Při kontrole se paní doktorka nestačila divit, jak to, že hodnota hladiny cholesterolu byla na spodní hranici, a to přesto, že kolegyně léky odmítla.
Ne, nijak se nezajímala o to, jak si má kolegyně snížila hladinu cholesterolu. Jen s úsměvem řekla: „Nevím, co jste dělala, ale dělejte to dál, protože hladina je v normě.“
Málokterému pacientovi je řečeno, že je snadné se zbavit srdečně-cévních onemocnění i bez jedovatých léků na ředění krve, například jako je Warfarin (vím, že se kdysi používal jako jed na myši), bez betablokátorů, statinů a jiných toxických tablet. Jak?
Terapie holistické (metabolické) medicíny
1. Začněte pít 2 až 2 a půl litru čisté nesycené vody denně. Krev je z vody. Pokud v těle není dostatek vody, neočekávejte optimálně řídkou krev.
Pokud pijete jen sklenici-dvě vody denně (mnozí ani tolik) a na to pijete dehydratující nápoje, jako jsou káva, Coca-Cola, pivo, limonády, černý čaj a jiné „občerstvení“, nemyslete si, že vaše tělo je adekvátně hydratované.
Právě naopak. Trpíte chronickou dehydratací, a proto hustou krví, plnou toxinů, která navíc trpí akutním nedostatkem kyslíku.
2. ZHUBNĚTE na váhu hodnou vaší výšky (a na váhu hodnou člověka – obrazu Božího). Zbavte se nadbytečného tuku v těle. Nejezte vepřové a hovězí maso.
Jezte jiné druhy masa s mírou a jen nepražené a neuzené (v češtině: nezadýmené s kyanidem). Nepijte a nejezte nebo přinejmenším výrazně omezte kravské mléko, smetanu a tavený sýr.
Vajíčka jezte s mírou a JEN nesmažená. Pokud se nemůžete nebo nechcete vzdát másla, používejte ho s mírou. Nikdy nenahrazujte kravské máslo rostlinným umělohmotným „máslem“. Je horší než kravské máslo. Nezbaví vás srdečních onemocnění, a navíc vám přinese další nemoci.
3. Hýbejte se! Hýbejte se! Hýbejte se! A dýchejte (okysličujte krev).
4. Dopřejte si dostatek odpočinku a nepřetržitého 7hodinového spánku.
5. Jezte hodně potravin na ředění krve, jako jsou česnek, zázvor, kurkuma, chilli. Chilli je s česnekem na prvním místě v boji proti kardiovaskulárním chorobám.
Zabraňuje hlavně infarktu a mrtvici a také uvolňuje stavy po akutním infarktu a mrtvici. Je silným prostředkem pro ředění krve, posiluje cirkulaci a zabraňuje krvácení.
Často se používá při akutních kardiovaskulárních příhodách a s fantastickými výsledky (ve formě 1-2 lžiček prášku nebo 2 ml tinktury pod jazyk). Jezte mnoho zeleniny, ovoce a jiného ovoce. Pijte zelené a bylinné čaje.
6. Nekuřte! Žádné komentáře.
7. Jezte nejméně 5000-10 000 mg vitamínu C denně (1000-2000 mg 5krát denně). Nedostatek vitamínu C je druhou hlavní příčinou kardiovaskulárních onemocnění po nedostatku vody v těle.
U závažných onemocnění se nebojte zvýšit příjem vitamínu C na 10 až 20 gramů denně v závislosti na závažnosti onemocnění.
8. Dopřejte si dostatek čerstvého vzduchu (kyslík) a slunka (vitamín D).
9. Velmi nízký obsah vitamínu B6, hořčíku, aminokyseliny L-argininu a byliny Chanca Piedra a Lapacho jsou velmi účinné při snižování vysokého krevního tlaku.
Těchto 9 bodů obvykle stačí na to, aby se pacient s běžným kardiovaskulárním onemocněním mohl bezpečně zbavit množství (nebo všech) chemických léků, předejít zhoršení choroby a operacím a začal se těšit lepšímu zdraví.
Dobře známý je případ muže, který do svých 32 let překonal 3 infarkty, když mu bylo řečeno, že se kvůli poškozenému srdci nedožije 35 let. Úplně změnil svůj život. Zemřel na srdeční záchvat ve věku 103 let. To není vymyšlený případ. Pokud máte nějaké pochybnosti, je to vaše věc.
Malé procento lidí, hlavně těch, u nichž má nemoc průběh již několika let, potřebuje komplexnější metabolickou léčbu s nasazením některých výživových doplňků vyšší potence, například enzymů, vitamínů skupiny B, aminokyselin, antioxidantů a podobně. Pokusíme se o tom ještě někdy napsat.
Velmi přínosný, vysoce účinný, klinicky testovaný je také tento přípravek na léčbu kardiovaskulárních onemocnění.
Kdy je třeba použít lék na snížení vysokého krevního tlaku?
Při tlaku větším než 160/115. Jakmile se dosáhne tlak nižší než tento, chemický lék je třeba postupně vysazovat a pokračovat disciplinovaně s výše uvedenými body.
Zpracovala: Vylectese.cz
Napsat komentář