Vylectese.cz

  • Kontakt

Světová zdravotnická organizace: Koronavirus (Covid-19): Vakcína – aktuálně

25.11.2020 by lucie Leave a Comment

Print Friendly, PDF & Email

Světová zdravotnická organizace: Koronavirus (Covid-19): Vakcína – aktuálně

Světová zdravotnická organizace (WHO) přináší aktuální informace o potenciálních vakcínách proti onemocnění Covid-19.

Zde je vše, co potřebujete vědět:

Existuje vakcína proti Covid-19?

Ještě ne. Mnohé vakcíny proti Covid-19 se stále zkoumají a některé klinické studie mohou přinést nějaké výsledky ještě v letošním roce.

Pokud je prokázáno, že vakcína je bezpečná a účinná, musí být schválena radou regulačních orgánů, vyrobena dle přísných norem a distribuována.

Světová zdravotnická organizace (WHO) ve spolupráci s partnery z celého světa pomáhá koordinovat klíčové kroky v tomto procesu.

Jakmile bude k dispozici bezpečná a účinná vakcína, WHO bude usilovat o zajištění spravedlivého globálního přístupu k ní pro miliardy lidí, kteří ji budou potřebovat.

V současnosti má Evropská unie podepsanou smlouvu s pěti farmaceutickými společnostmi, díky čemuž je dobře připravena na očkování v případě, že se prokáže bezpečnost a účinnost vakcín.

Mezi ně patří britsko-švédský farmaceutický koncern AstraZeneca, který ve spolupráci s univerzitou v Oxfordu uvádí, že vakcínu dobře snášejí lidé starší 70 let a očkovací látka u nich vyvolává silnou odezvu imunitního systému. Nyní vakcína prochází zkouškami třetí fáze. Vědci očekávají, že výsledky by měly být dostupné do Vánoc. Více informací o vývoji vakcíny naleznete ZDE.

Další zemí, která se podílí na vývoji vakcíny proti koronaviru, je Francie. Výrobu zahájila farmaceutická firma Sanofi, která začala spolupracovat s britským výrobcem léků GlaxoSmithKline (GSK). Podle aktuálních informací bude vakcína dostupná ve druhém půlroce 2021. Více informací o vývoji vakcíny naleznete ZDE.

Na výzkumu očkovací vakcíny pracuje také farmaceutická společnost Janssen Pharmaceutica NV, která je součástí koncernu Johnson & Johnson. Více informací o vývoji vakcíny naleznete ZDE.

Významná je vakcína od amerického farmaceutického koncernu Pfizer a německé biotechnologické společnosti BioNTech, které oznámily, že konečná analýza testování prokázala až 94% účinnost vakcíny. Více informací o vývoji vakcíny naleznete ZDE.

Dalším kandidátem je německá farmaceutická společnost CureVac, která se ukázala jako bezpečná a účinná proti onemocněni Covid-19. Více informací o vývoji vakcíny naleznete ZDE.

Vhodná se ukázala být také vakcína od americké farmaceutické firmy Moderna, která oznámila, že má 94,5% účinnost. Z tohoto důvodu se rýsuje šestá dohoda s Evropskou unií. Více informací o vývoji vakcíny naleznete ZDE.

Na vývoji vakcín se podílí také země jako Čína, Rusko či Izrael. Očkování čínskou experimentální vakcínou od společnosti Sinopharm Group proti novému koronaviru již podstoupilo téměř milion místních obyvatelů. Informovala o tom agentura AFP.

Izrael zahájil první fázi testování své vakcíny. A ruská vakcína Sputnik V má podle aktuálních údajů 92% účinnost. Země ji představila jako první registrovanou vakcínu proti onemocnění Covid-19 na světě. Nicméně nedokončila pokročilé klinické testy a dosud ji neposoudila Evropská léková agentura.

Maďarsko nyní začalo testovat ruskou vakcínu proti koronaviru na bezpečnost a účinnost. Navíc plánuje spolupracovat s ruskými partnery na výrobě domácí vakcíny.

Výrobu vlastní vakcíny zahájila i Česká republika.

Kdy budou vakcíny proti Covid-19 připraveny k distribuci?

Zatím přesně nevíme, kdy bude bezpečná a účinná vakcína proti Covid-19 připravena k distribuci, ale odhadujeme, že by to mohlo být v první polovině roku 2021.

Před dodaním vakcín proti onemocnění Covid-19 je nutné zvládnout několik výzev:

  • Bezpečnost a efektivita vakcín proti Covid-19 musí být prokázány ve velkých klinických studiích (III fáze). V současné době probíhá testování mnohých potenciálních vakcín a výsledky některých klinických studií mohou být k dispozici koncem letošního roku nebo v první polovině roku 2021.
  • Předtím, než WHO bude uvažovat o udělení prekvalifikace pro celosvětové použití konkrétní vakcíně, se vyžaduje volné hodnocení důkazů účinnosti a bezpečnosti přípravku, včetně hodnocení regulačních orgánů a schválení vakcíny v zemi, v níž se vyrábí. Součástí tohoto procesu je také stanovisko Globálního poradního výboru pro bezpečnost očkování.
  • Členové Poradní vědecké skupiny pro pohotovost WHO (Sage v britské zkratce) budou analyzovat výsledky klinických studií a spolu s důkazy o onemocnění, zasažených věkových skupinách či rizikových faktorech doporučí, zda by vakcíny měly být použité a jakým způsobem. Vedoucí pracovníci v jednotlivých zemích se následně rozhodnou, zda schválí vakcíny pro národní použití a na základě WHO vypracují systém, jak použít vakcíny ve své zemi.
  • Vakcíny musí být vyrobeny ve velkém množství, což bude hlavní a bezprecedentní výzva – a zároveň se musí pokračovat ve výrobě dalších důležitých život zachraňujících vakcín, které se již používají.
  • V posledním kroku budou vakcíny distribuovány prostřednictvím složitého logistického procesu s přísným skladovým hospodářstvím a kontrolou teploty.

WHO spolupracuje s partnery po celém světě na urychlení každého kroku tohoto procesu a zároveň zajišťuje splnění nejvyšších bezpečnostních standardů.

Jaká je pravděpodobnost, že budou vyvinuté bezpečné a účinné vakcíny proti onemocnění Covid-19?

WHO je opatrně optimistická v souvislosti s bezpečností a efektivitou vakcín proti onemocnění Covid-19. Ve vývoji je rozsáhlá řada potenciálních vakcín a některé již postoupily z laboratoří do fáze III klinických studií s předpokládaným ukončením v brzké době.

Zatím si stále nemůžeme být jistí, zda a kdy bude vakcína proti onemocnění Covid-19 k dispozici. Proto se v boji proti této pandemii nemůžeme spoléhat na budoucí vakcínu – musíme využít všechny nástroje, které již máme k dispozici, jako jsou testování, sledování kontaktů, omezení společenského kontaktu či používání roušek.


NÁŠ TIP: Bojíte se prožít svátky v rodinném kruhu se svými dětmi, protože máte strach z koronaviru? Pomoci vám dle laboratorních studií může Virostop, švýcarský bylinkový sprej na podporu imunity. Čtěte VÍCE
 

Za jakou dobu by mohly vakcíny zastavit pandemii koronaviru?

Dopad vakcín proti onemocnění Covid-19 bude záviset na několika faktorech. Mezi ně patří účinnost vakcín, jak rychle budou schváleny, vyrobeny a dodány, a kolik lidí bude očkováno.

Většina vědců předpokládá, že podobně jako většina jiných vakcín i vakcíny proti koronaviru nebudou stoprocentně účinné.

WHO se snaží zajistit, aby všechny schválené vakcíny byly co nejúčinnější, a tak mohly mít co největší dopad na pandemii.

Jaké typy vakcín proti Covid-19 se vyvíjejí? Na jakém principu fungují?

Vědci z celého světa vyvíjejí mnoho potenciálních vakcín proti koronaviru. Všechny jsou navrženy tak, aby imunitní systém naučily bezpečně rozeznat a zastavit virus, který způsobuje onemocnění Covid-19.

Vyvíjí se několik různých typů potenciálních vakcín proti onemocnění Covid-19, jako jsou:

  • Vakcíny s inaktivovaným (neživým) nebo oslabeným (živým) virem, které nezpůsobují nemoc, ale vyvolávají imunitní odpověď. Příkladem jsou vakcíny z Číny a České republiky.
  • Vakcíny na bázi proteinů, které za účelem vyvolání imunitní odpovědi používají neškodné fragmenty proteinů či proteinových obalů napodobujících virus Covid-19. Příkladem je vakcína farmaceutické společnosti Janssen Pharmaceutica NV.
  • Vakcíny na tzv. vektorovém principu, které používají geneticky upravený virus tak, aby nemohl způsobit nemoc, ale aby mohl produkovat proteiny koronaviru za účelem vyvolání bezpečné imunitní odpovědi. Příkladem je vakcína farmaceutického koncernu AstraZeneca a Oxfordské univerzity.
  • RNA a DNA vakcíny, které využívají geneticky upravenou RNA a DNA viru za účelem vytvoření proteinu, který sám vyvolává bezpečnou imunitní odpověď. Na výrobě tohoto typu vakcíny se podílí nejvíc společností, jako jsou CureVac, Pfizer a BioNTech, Moderna nebo Sanofi a GSK.

Více informací o všech vyvíjených vakcínách proti Covid-19 naleznete v této publikaci WHO, která je pravidelně aktualizována.

Jak zjistíme, že jsou vakcíny proti Covid-19 bezpečné?

Existují mnohá přísná ochranná opatření, která pomáhají zajistit bezpečnost vakcín proti Covid-19. Stejně jako jiné vakcíny i tyto by měly projít přísným vícestupňovým procesem testování zahrnujícím velké klinické studie (III fáze), kterých se účastní desítky tisíc lidí.

Tyto studie, které zahrnují osoby s vysokým rizikem nákazy, jsou speciálně navrženy tak, aby identifikovaly jakékoli běžné nežádoucí účinky nebo jiné bezpečnostní problémy.

Pokud klinická studie prokáže, že vakcína proti Covid-19 je bezpečná a účinná, je nutné provést celou řadu volných hodnocení důkazů o účinnosti a bezpečnosti, včetně hodnocení regulačních orgánů a schválení vakcíny v zemi, kde se vyrábí, a to ještě předtím, než WHO bude uvažovat o udělení prekvalifikace pro celosvětové použití dané vakcíně.

Součástí tohoto procesu je také prozkoumání všech bezpečnostních důkazů Globálním poradním výborem pro bezpečnost očkování.

Členové Poradní vědecké skupiny pro pohotovost WHO (Sage v britské zkratce) budou analyzovat výsledky klinických studií a spolu s důkazy o onemocnění, zasažených věkových skupinách či rizikových faktorech doporučí, zda by vakcíny měly být použité a jakým způsobem.

Vedoucí pracovníci v jednotlivých zemích se následně rozhodnou, zda schválí vakcíny pro národní použití a na základě WHO vypracují systém, jak použít vakcíny ve své zemi.

Po zavedení vakcíny proti Covid-19 bude WHO podporovat spolupráci s výrobci vakcín, zdravotnickými pracovníky v každé zemi a dalšími partnery, kteří budou průběžně monitorovat bezpečnostní rizika.

Pomohou mi jiné vakcíny proti onemocnění Covid-19?

V současné době nejsou žádné důkazy o tom, že by nějaké stávající vakcíny chránily před onemocněním Covid-19.

Vědci však zkoumají, zda nejsou účinné i některé jiné vakcíny – jako je např. vakcína Bacille Calmette-Guérin (BCG), která se používá k prevenci tuberkulózy.

WHO vyhodnotí výsledky těchto studií poté, co budou k dispozici.

Poskytnou vakcíny dlouhodobou ochranu proti nákaze?

Je příliš brzy na to, abychom věděli, zda vakcíny proti Covid-19 poskytnou dlouhodobou ochranu proti nákaze. K zodpovězení této otázky je nutný další výzkum.

Je však povzbudivé, že podle dostupných údajů se u většiny lidí, kteří překonali onemocnění Covid-19, vyvinula imunitní odpověď, která poskytuje alespoň určitou ochranu před opětovnou infekcí – i když se stále učíme, jak silná je tato odpověď a jak dlouho trvá.

Také není jasné, kolik dávek vakcíny proti Covid-19 budeme potřebovat. Většina vakcín proti Covid-19, které se dnes testují, používá dvě dávky.

Závěr

V tomto článku jsme se snažili shrnout nejaktuálnější informace a poskytnout vám náhled na vývoj vakcín proti onemocnění Covid-19.

Naší snahou není propagace žádné z existujících experimentálních vakcín, ale podat vám podrobné informace o výzkumu a průběhu schvalování potenciálních očkovacích vakcín, abychom předešli chaosu, dezinformacím a mohli se vrátit k normálnímu životu.

Zdroj: who.int, doplněno o aktuální informace, Zpracovala: Vylectese.cz



Související články:

  • Vědci hlásí průlom v boji proti Covid-19: Vakcína na dohled!
  • Vakcíny a lék na koronavirus: Vše, co potřebujete vědět
  • Lidem se symptomy COVID-19, kteří jsou v samoléčbě, se nedoporučuje užívat ibuprofen
  • Vylečte se z chřipky rychleji pomocí homeopatie


Upozornění: Tento příspěvek v žádném případě nenahrazuje konzultaci ani vyšetření lékařem ve zdravotnickém zařízení. Příspěvky mohou vyjadřovat názory, které se nemusí shodovat s názory redakce.

Kategorie: Co byste měli vědět, Současná medicína a léky Značky: bezpečnost, covid, koronavirus, očkování, odpovědi, otázky, pandemie, proces, vakcína, WHO

Napsat komentář Zrušit odpověď na komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doporučujeme články:

  • 9 věcí, které musíte udělat dnes, abyste se později vyhnuli demenci a Alzheimerově chorobě
  • 6 jógových muder, které pomáhají léčit běžné nemoci6 jógových muder, které pomáhají léčit běžné nemoci
  • Hledáte náhradu za steroidy proti bolesti, která by byla stejně účinná? Chcete se zbavit krevních sraženin? Prozradíme vám, že to, co možná hledáte, je přirozeně se vyskytující enzym, který lékaři v Evropě už nějaký čas předepisují jako lék proti bolesti, proti usazeninám v tepnách, k léčbě poškozené tkáně plic, proti krevním sraženinám a k léčbě mnoha jiných zdravotních problémů. Co je serapeptáza Serapeptáza není název produktu, jak by se někdo mohl domnívat, ale je jedním z více proteolytických enzymů. Pomocí ní náš organismus uskutečňuje trávení bílkovin. Kromě toho, že napomáhá při trávení jakéhokoli komplexního bílkovinného pokrmu, který jsme právě snědli, serapeptáza z těla také vyplavuje nežádoucí bílkoviny. Z tohoto důvodu je ideální v případě, kdy se chceme zbavit poškozené tkáně vnitřních orgánů, povlaků a tekutin, které se tvoří a hromadí v našem organismu po poraněních. Serapeptáza byla původně objevena u housenek bource morušového, které tento enzym potřebují k trávení tvrdých listů moruše, na níž se pasou. Co je ještě důležitější, serapeptáza jim umožňuje velmi rychle se dostat ven ze svého zámotku ve chvíli, kdy se nablízku objeví predátor. Vědci zjistili, že pokud je serapeptáza izolovaná a upravená do podoby kapsle, má silné protizánětlivé účinky, jakož i bolest tlumící vlastnosti, které jsou srovnatelné s účinky aspirinu nebo nesteroidních protizánětlivých léků (NSAID), ale bez nebezpečných vedlejších účinků. Serapeptáza také pomáhá organismu odstraňovat rakovinné buňky ještě předtím, než se zformují do nádoru, a také zefektivňuje běžnou léčbu rakoviny v případě již existujícího nádoru. Jakým způsobem účinkuje enzym serapeptázy? Enzymy plní v organismu roli katalyzátorů, které urychlují biochemické reakce. Na hodinách chemie na střední škole jsme se učili, že enzymy nejsou pohlcovány chemickou reakcí, kterou spustí. Známe přibližně 4000 biochemických reakcí, které proběhnou jen díky enzymům v roli katalyzátorů. Činnost enzymu serapeptázy je však zcela jedinečná. Německý lékař MUDr. Hans Napier dosáhl pozitivní výsledky při čištění ucpaných cév, čímž v podstatě popřel nutnost operace srdce metodou bypass. Jinými slovy, serapeptáza je účinný a bezpečný prostředek, který lze použít pro chelaci tepen. MUDr. Napier také použil serapeptázu při léčbě ženy, u které se lékaři rozhodli pro amputaci ruky. Tato žena se vyléčila tak, že amputace ruky nebyla nutná. Tento zázračný enzym má na naše zdraví příznivý účinek v mnoha jiných směrech. Dokáže například rozkládat vedlejší produkty fibrinu, které vznikají při srážení krve, čímž vlastně reguluje srážlivost krve. Současné výzkumy předpokládají, že serapeptáza má dokonce schopnost rozkládat fibrinové obaly nádorů, které si nádory vytvářejí, aby se chránili před imunitním systémem organismu. Při procesu rozkladu povlaku v tepnách serapeptáza působí velmi šetrně, a proto nedochází k poškození vnitřních stěn tepen. Serapeptáza zároveň potlačuje bolest tím, že rozpouští a zabraňuje vylučování aminů. Aminy jsou bílkoviny, které nervové soustavě vysílají signály bolesti. Tento enzym také umožňuje odtok nadbytečných tekutin v tkáních, které by mohly způsobovat otoky a bolest. Používání serapeptázy léčiteli v Asii a Evropě Serapeptázu jako standardní lék používají východní alternativní léčitelé už déle než třicet let, kteří díky ní dosáhli při léčbě pacientů skutečné výsledky. Nedávno se serapeptáza začala používat už i v Evropě. Zjistilo se, že serapeptáza je při chelaci (odstraňování povlaku v tepnách) účinnější a méně problematická než na tento lékařský úkon běžně používaná kyselina ethylendiamintetraoctová (EDTA). Na rozdíl od statinů, které se používají k odstraňování povlaků a lipidů (tuků) z krevního řečiště, a které jsou silně propagovány farmaceutickým průmyslem, serapeptáza nepřekáží biosyntéze cholesterolu. Je ironií, že cholesterol dokonce plní roli jakoby leukoplasti při poškození tepen po zánětech. Cholesterol ve své čisté podobě tvoří většinu tkáně mozku, je součástí vnější stěny buněk a pomáhá při tvorbě hormonů, které ovlivňují endokrinní rovnováhu organismu. Jeden z těchto hormonů je spouštěčem procesu, při kterém se působením slunečního záření v tělesných orgánech tvoří vitamín D3. Pokud je biosyntéza cholesterolu z nějakého důvodu zamezena, v dlouhodobějším horizontu může dojít k zdravotním problémům, jakým je například demence či jiné poruchy. Serapeptáza se kromě léčby kardiovaskulárních potíží s úspěchem používá i při léčbě artritidy, fibrocystické nemoci prsu, plicních chorob, chorob dutin, syndromu karpálního tunelu a při léčbě sportovních poranění. Někteří lékaři doporučují serapeptázu jako lék proti stárnutí jednoduše z toho důvodu, že velká část procesu stárnutí je způsobena nahromaděním poškozené tkáně v organismu, zánětů a snížené schopnosti organismu regulovat vlastní procesy. Snížená schopnost organismu regulovat vlastní procesy se objevuje tehdy, když při zánětech organismus již nedokáže rozlišovat mezi škodlivými a neškodnými látkami. U organismu, který má sníženou tuto rozlišovací schopnost, se začnou objevovat záněty a ty vedou z dlouhodobého hlediska k autoimunitním onemocněním. Neoficiální zprávy o příznivých účincích serapeptázy jsou dostatečně prověřené a důvěryhodné Existuje množství neoficiálních případů, kdy při léčbě serapeptázou ze života pacienta vymizely bolesti a zdravotní problémy. Tento přírodní enzym nijak nezatěžuje imunitní systém organismu a nezjistili se u něj žádné vedlejší účinky, dokonce ani problémy s jeho trávením. Serapeptáza je poměrně snadno dostupná v podobě kapslí i tablet, které lze koupit přes internetový obchod nebo v lékárně. Většina lékařů, kteří vykonávají celostní medicínu, doporučují zpočátku užívat silné dávky serapeptózy. Když se dostaví první pozitivní účinky, dávku můžeme postupně snižovat. Otázkou zůstává, proč tedy serapeptóza není všeobecně známa po tom, jak byly při ní prokázány příznivé účinky při léčbě již déle než 30 let jako i to, že její užívání je bezpečné a nenákladné? Ta hlavní odpověď je, že farmaceutický průmysl nemůže serapeptózu patentovat. Jak jsme již zmínili, serapeptáza nemá žádné známé vedlejší účinky. To by vedlo ke snížení počtu návštěv u lékaře za účelem předepsání léků na tlumení vedlejších účinků. A farmaceutický průmysl nemůže dovolit, aby lékaři předepisovali lék s takovými účinky. Ve videu výše Mike Tawse vypráví svůj neuvěřitelný příběh o tom, jak mu pomohla serapeptáza. Autorem článku je Paul Fassa. Paul Fassa je stálým autorem blogu REALfarmacy.com. Trnem v oku jsou mu „Medicínská mafie“ s její snahou manipulovat společnost prostřednictvím zdraví, či potravinářský průmysl ovládaný zkorumpovanými vládními institucemi.Tato látka čistí tepny, léčí karpální tunel, fibrózu prsu a mnohé jiné problémy
  • Více než 200 dětských kosmetických produktů mohou obsahovat tento skrytý karcinogenVíce než 200 dětských kosmetických produktů může obsahovat tento skrytý karcinogen

Sledujte nás na Facebooku

Vyhledat

Nejnovější příspěvky

  • Recept na léčivou polévku, která vás zahřeje na těle i na dušiRecept na léčivou polévku, která vás zahřeje na těle i na duši
  • 9 způsobů, jak zajistit, aby váš trávicí systém fungoval hladce9 způsobů, jak zajistit, aby váš trávicí systém fungoval hladce
  • Vyrobte si domácí chilli olej: Dokáže pomoci snížit bolest a zánět kloubůVyrobte si domácí chilli olej: Dokáže pomoci snížit bolest a zánět kloubů
  • 5 jógových pozic, které snižují vypadávání vlasů a podporují jejich zdravý růst5 jógových pozic, které snižují vypadávání vlasů a podporují jejich zdravý růst
  • Masáží těchto 4 bodů se zbavíte bolesti hlavy i nespavosti!Masáží těchto 4 bodů se zbavíte bolesti hlavy i nespavosti!
  • Připravte si zázvor podle starodávných receptur: Předejdete rakovině, artritidě, vysokému cholesterolu a krevnímu cukruPřipravte si zázvor podle starodávných receptur: Předejdete rakovině, artritidě, vysokému cholesterolu a krevnímu cukru
  • Sedm zajímavých věcí, které se stanou s vaším tělem, když začnete pít šťávu z kyselých okurekSedm zajímavých věcí, které se stanou s vaším tělem, když začnete pít šťávu z kyselých okurek
  • Pupínky na těchto místech signalizují vnitřní problém!Pupínky na těchto místech signalizují vnitřní problém!

Doporučujeme články:

  • Čaj dávných císařů: Čistí játra, rozpouští ledvinové kameny a ničí rakovinuČaj dávných císařů: Čistí játra, rozpouští ledvinové kameny a ničí rakovinu
  • Ověřený domácí recept: Zničí Helicobacter pylori v žaludku a zlepší tráveníOvěřený domácí recept: Zničí Helicobacter pylori v žaludku a zlepší trávení
  • Tímto způsobem vyléčíte bolestivé afty do 24 hodinTímto způsobem vyléčíte bolestivé afty do 24 hodin
  • Namáhejte trochu mozek díky této náročné hádance: „Co má ucho, ale neslyší?“Namáhejte trochu mozek díky této náročné hádance: „Co má ucho, ale neslyší?“
  • Vůně deště zmírňuje stres + 7 dalších přínosů procházky v deštiVůně deště zmírňuje stres + 7 dalších přínosů procházky v dešti
  • List, který je požehnáním od Boha: Léčí nespavost, vysoký krevní tlak i špatné tráveníList, který je požehnáním od Boha: Léčí nespavost, vysoký krevní tlak i špatné trávení

Copyright © 2021 Vylectese.cz · Ochrana osobních údajů (Privacy Policy)

 

Obsah portálu Vylectese.cz je chráněn autorským zákonem. Kopírování, probírání, šíření či jiné zpřístupnění tohoto obsahu, případně jeho části, je bez předcházejícího souhlasu zakázán. V případě dotazů nás kontaktujte.

Pro zkvalitnění služeb využíváme soubory cookies. Používáním této stránky s tím vyjadřujete svůj souhlas. Rozumím Více informací
Privacy & Cookies Policy
Nutné Vždy povoleno