Většina lidí o technice suchého kartáčování pokožky buď neví nebo je vůči tomu skeptická.
Mnoho lidí má pochybnosti o tom, jak by mohlo něco takového jednoduchého zmírnit či dokonce odstranit škody na zdraví způsobené moderním způsobem života.
Zdá se vám, že to zní příliš dobře na to, aby to byla pravda? Nenechte se splést předsudky. Zájem o techniku suchého kartáčování pokožky v poslední době narůstá.
Souvisí to zejména s tím, že stále více lidí se začíná zajímat o zdravý životní styl a východní medicínu, jejichž základní principy postupně uplatňují ve svém každodenním životě.
Jak jsme již zmínili, suché kartáčování pokožky je velmi jednoduchá technika, dostupná pro každého. Kromě toho výborně detoxikuje organismus a podporuje náš imunitní systém.
Suché kartáčování pokožky je přírodní preventivní metoda, ze které se postupně stává trend. Méně známým faktem je, že tato technika je v ajurvédské medicíně známá již tisíce let.
Suché kartáčování pokožky už pomohlo milionům lidí po celém světě, kteří se díky tomu zbavili různých zdravotních problémů, což pochopitelně zlepšilo kvalitu jejich života.
A to bez rizika, které v sobě skrývá užívání léků či umělé výživy.
Na první pohled se suché kartáčování pokožky nezdá být ničím výjimečným. Možná si to představujete jako intenzivní škrábání nebo mnutí nějakého místa na kůži, které přináší přímo zázračné výsledky. Taková představa je však velmi povrchní.
Pravda je taková, že pokud provádíme suché kartáčování pokožky správně, nejenže podporujeme funkci svých orgánů a tělesných systémů, ale také jim pomáháme se uzdravit.
Zdravotní přínosy suchého kartáčování pokožky
1. Zlepšuje činnost lymfatického systému
Na rozdíl od naší oběhové soustavy a celého kardiovaskulárního systému náš lymfatický systém nemá srdce.
To znamená, že nemá žádnou přirozenou pumpu, která by jeho tekutiny pořád udržovala v pohybu, a tím vyplavovala nahromaděné toxické látky.
Avšak správným prováděním suchého kartáčování pokožky pomáháme našemu lymfatickému systému a krevní plazmě transportovat bílé krvinky.
Suché kartáčování pokožky také přispívá k vyplavování všech toxických látek, které by se jinak mohly usazovat v lymfatických uzlinách.
NÁŠ TIP: Víte, že existuje lékařská studie, podle níž existuje účinná přírodní ochrana proti novému koronaviru? Ochrání vás i vaše děti. Čtěte VÍCE
Kromě toho tím podpoříme i svůj imunitní systém.
2. Zlepšuje trávení a podporuje funkci ledvin
Ačkoliv se vám může zdát, že pokožka nijak nesouvisí s trávením či ledvinami, opak je pravdou. Naše pokožka má nezanedbatelný vliv na zdraví a činnost ledvin i trávicího traktu.
Masírováním těch správných lymfatických uzlin podporujeme vyplavování toxinů a přebytečné vody, které způsobují nadýmání.
A co je ještě důležitější, suché kartáčování pokožky je skvělou prevencí před jakýmkoliv onemocněním ledvin.
3. Odbourává stres
Kromě toho, že se nám naše pokožka poděkuje, suché kartáčování doprovázejí velmi příjemné pocity.
To znamená, že si na to lehce zvyknete nebo vytvoříte i slabou závislost. Není nic lepšího než si z toho vytvořit každodenní rituál – je to výborný způsob, kterým odbouráme stres.
Suché kartáčování pokožky má velmi blízko k celotělové masáži, dokonce je o něco více hygienické. Po něm budou vaše svaly uvolněné a mysl klidnější.
4. Je nejlepším přítelem naší pokožky
Suché kartáčování pokožky představuje přirozený způsob, jak odstranit odumřelé buňky z povrchu pokožky. Je také účinnou prevencí před vznikem celulitidy nebo může odstranit již existující znaky pomerančové kůže.
Typickým znakem celulitidy je nahromadění tukových zásob pod pokožkou. Avšak pravidelným kartáčováním pokožky se tohoto tuku lehce zbavíte. Naše tělo ho pak samo vyloučí přirozeným způsobem.
Stručný návod, jak začít
Pořiďte si neohebný kartáč s hustými štětinami. Podle možností by měl být vyroben z přírodního, nesyntetického materiálu. Ideální by bylo, kdyby měl odnímatelnou rukojeť, abychom jím dosáhli na každou část těla.
Pokožku bychom měli kartáčovat každý den, nejlépe ráno předtím, než se osprchujeme.
Pokožku kartáčujeme dlouhými, důkladnými pohyby. Pohyby by v žádném případě neměly být drsné; chceme pokožku jen stimulovat, nikoliv podráždit.
Začínáme od chodidel, pokračujeme kotníky, lýtky atd. až nahoru k hrudníku. Při kartáčování břicha se doporučují jemné krouživé pohyby.
Zpracovala: Vylectese.cz
Upozornění: Tento příspěvek v žádném případě nenahrazuje konzultaci ani vyšetření lékařem ve zdravotnickém zařízení. Příspěvky mohou vyjadřovat názory, které se nemusí shodovat s názory redakce.
Napsat komentář