Infekční onemocnění způsobená parazity jsou běžnější, než si myslíme, a mají potenciál způsobovat vážné zdravotní komplikace. Můžeme trpět několika druhy infekcí podle velikosti parazita, nebo toho, zda se nachází uvnitř těla, nebo na povrchu.
Existují mikroparaziti, jako je malárie, kteří jsou viditelní pouze pod mikroskopem!
Také existují makroparaziti, jako jsou oblí a plochí červi (hlísty, tasemnice atd.), kteří mohou dosahovat obrovských rozměrů.
Paraziti se nenacházejí pouze ve střevech, jak se obecně věří, ale kdekoliv v těle: v plicích, játrech, svalech, žaludku, mozku, krvi, kůži, nebo dokonce v očích.
Šíření parazitů v dnešním světě
Migrace, rychlá doprava a obchodování výrazně zkrátily vzdálenost mezi zeměmi, a díky tomu nemoci, které byly běžné pro určité oblasti, se změnily v celosvětové.
Paraziti, kteří byli dříve typičtí jen pro určité území, se dnes objevují v oblastech vzdálených od jejich prvotního zaměření.
90 % světové populace je napadeno jedním nebo několika parazity, kteří jsou schopni žít v těle hostitele.
Riziko nastane tehdy, když se naruší rovnováha a u hostitele se začnou projevovat známky vážného onemocnění, v některých případech nastává smrt.
Parazitární infekce nemusí svým hostitelům nutně způsobovat onemocnění. Mnozí jsou zdraví. Paraziti jsou tiší zabijáci, kteří svou oběť udržují v domnění, že žije ve světě, kde nic takového jako cizopasník neexistuje.
Nejčastější způsoby infikování parazity
Doktoři v západní Evropě a Spojených státech vůbec neuvažují nad možností, že bychom mohli být infikováni parazity. Díky fenoménu pohybu obyvatelstva napříč kontinenty se problém nakažení stává běžnějším, než si dovedeme představit.
Paraziti způsobují vzácná onemocnění anebo nemoci, jako je chronická nevolnost a revma, které jsou v naší společnosti velmi častými úkazy.
Do našeho těla se mohou dostat jedním z těchto, ale i jiných způsobů:
- od jiného člověka, víceméně přímým kontaktem (pohlavním stykem anebo fekáliemi)
- vlastním infikováním, poškrábáním řitního otvoru může dojít k přenosu vajíčka do úst (to se stává hlavně u dětí)
- přenosem z matky na plod během těhotenství
- z běžných kontaminovaných předmětů (peníze, telefonní sluchátka, hračky)
- z půdy infikované lidskými anebo zvířecími exkrementy
- z kontaminovaného syrového anebo nedostatečně tepelně upraveného masa
- z pití kontaminované vody
- ze špatně umytého ovoce a zeleniny
- od našich domácích mazlíčků
Typické symptomy nákazy parazity
Různé druhy parazitů a toxického odpadu mohou způsobovat následující problémy:
- chronický průjem anebo průjem způsobený špatným vstřebáním jídla
- chronickou zácpu, plynatost a nadýmání (zejména po jídle) anebo jakékoliv jiné zažívací potíže, včetně pálení žáhy, bolestí břicha a křečí, hlenů anebo krve ve stolici, střevních problémů atd.
- oteklé oči a kruhy pod očima
- horečku
- zánět slinivky (více ZDE…)
- nevolnost, ztrátu energie, letargii a depresi
- vnitřní zimnici, slabost
Paraziti a pokožka
Když paraziti proniknou do pokožky, způsobují svědění. Zanícená tkáň zvyšuje množství bílých krvinek, které chrání naše tělo.
Tato reakce způsobuje podráždění kůže. Také se objevují potravinové intolerance.
Paraziti vylučují toxiny a kůže, která je naším největším orgánem, se jich snaží zbavit. Proto trpíme různými kožními problémy.
Jako třeba:
- suchá vlasová pokožka a suché vlasy
- vypadávaní vlasů (více ZDE…)
- alergické reakce
- svědění nosa, kůže anebo řitního otvoru
- ekzémy anebo afty
- otoky
- pocity, že se nám něco pohybuje pod pokožkou
- žloutenka a jiné
Paraziti a nervový systém
Toxiny, které paraziti vylučují, mohou dráždit centrální nervový systém. Nejistota anebo nervozita jsou způsobeny parazity, kteří žijí v našich tělech.
Mezi další symptomy patří:
- rychlé a časté změny nálad
- vztek a podrážděnost
- nervozita
- deprese (více ZDE…)
- zapomnětlivost a zmatené myšlení
- neklid
- obavy
- pomalé reflexy
- posedlost
- nedostatek pozornosti
Fyzická přítomnost parazitů je pro tělo otravou. Reaguje na ně i během odpočinku, protože právě v noci jsou nejvíce aktivní.
NÁŠ TIP: Víte, že existuje lékařská studie, podle níž existuje účinná přírodní ochrana proti novému koronaviru? Ochrání vás i vaše děti. Čtěte VÍCE
Noční buzení je velmi běžné, speciálně mezi 2. a 3. hodinou ranní, kdy se játra snaží odstranit toxiny, které produkují paraziti.
To způsobuje nespavost a poruchy spánku, skřípání zuby anebo noční pocení a silné slintání.
Paraziti obvykle žijí v těle svého hostitele, aniž by si to uvědomoval, a obírají ho o základní živiny. Mnozí lidé trpící nadváhou, kteří trpí parazitární infekcí, hladoví v důsledku nedostatku živin.
To je nutí nadměrně jíst.
Nebo vzniká opačný případ, kdy člověk kvůli parazitům nemůže přibrat na váze.
Ostatní příznaky přítomnosti parazitů v organismu
Paraziti se mohou pohybovat přes téměř všechny měkké tkáně, zvláště přes klouby a svaly, kde vytvářejí cysty a způsobují záněty, což se často mylně považuje za artritidu anebo bolest svalů.
Toxiny se mohou hromadit v kloubech a svalech, čímž vznikají svalové křeče a bolesti v kloubech, pupíku, hrudi, revmatické bolesti, zrychlený tlukot srdce.
Také jsou odpovědné za problémy související s pohlavními orgány anebo močovými cestami. Jejich larvy po vdechnutí putují dýchacím systémem, kde zapříčiňují:
- akutní bronchitidu
- astma (více ZDE…)
- zápal plic
- dráždivý kašel
- pociťování cizího tělesa v krku
- obtíže s polykáním
- zápach z úst a mnoho dalších
Jak se vyhnout parazitární infekci
Je důležité ošetřit všechny členy domácnosti, včetně domácích mazlíčků, aby se předešlo opětovné infekci.
K přenosu nákazy může dojít přes spodní prádlo uložené v jednom koši na prádlo, povlečení, ručníky, domácí objekty, jako jsou hračky, příbory, skleničky, a samozřejmě od zvířat, která mají na své srsti vajíčka.
Je důležité prát ložní povlečení a prostěradla minimálně na 60 stupňů, a také veškeré spodní prádlo, které přišlo do kontaktu s intimními částmi těla. Během detoxikace je potřeba prát tyto věci každý den a odděleně od ostatního oblečení.
Je nezbytné, abyste spávali ve spodním prádle. Předejdete tak nedobrovolnému škrábání řitního otvoru během noci, kdy jsou paraziti aktivní a kladou vajíčka. Ta se pak mohou zachytit na nehtech.
Držte své domácí mazlíčky od míst vašeho odpočinku, jako jsou postele, gauče, deky a polštáře.
Důkladně myjte ovoce a zeleninu.
Čistěte svá umyvadla pomocí alkoholu, protože mnoho vajíček je odolných vůči pH čisticích prostředků a mýdel.
Jak odhalit a odstranit parazitární infekci
Paraziti se dají odhalit frekvenčními přístroji u poradců. Je možné se jich zbavit pomocí antihelmentik, detoxikačních preparátů, lidových receptů, klystýru, zapařování anebo plazmy.
Mějte také na paměti, že podobně jako každá nemoc i parazitární infekce je pro vás odkazem, že po tělesné, psychické anebo duševní stránce něco děláte špatně.
Proto udržujte své tělo (zdravou stravou) a duši (pozitivním způsobem myšlení) v rovnováze a dobré kondici…
Zjistěte, jak se zbavíte parazitů pomocí bylinek, v tomto článku.
Zpracovala: Vylectese.cz
Upozornění: Tento příspěvek v žádném případě nenahrazuje konzultaci ani vyšetření lékařem ve zdravotnickém zařízení. Příspěvky mohou vyjadřovat názory, které se nemusí shodovat s názory redakce.
Napsat komentář